ASV prezidents Donalds Tramps

FOTO: AFP/SCANPIX

ASV prezidents Donalds Tramps pagājušā gadā augustā tikšanās laikā Baltajā namā saviem palīgiem vaicājis par iespēju iebrukt Venecuēlā, pavēstījusi augsta ranga administrācijas amatpersona.

Šis ierosinājums šokējis tikšanās dalībniekus, kuru vidū bija arī ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons un Trampa padomnieks nacionālās drošības jautājumos Herberts Reimonds Makmāsters, kuri tagad jau ir pametuši administrāciju, sacīja amatpersona.

Tramps ar jautājumu, kāpēc ASV nevar vienkārši iebrukt Venecuēlā, pie saviem palīgiem vērsies, kad Baltajā namā tika apspriestas sankcijas pret to.

Aptuveni piecas minūtes ilgā diskusijā Makmāsters un citi centušies izskaidrot Trampam, ka militāra iejaukšanās varētu radīt negatīvas sekas un zaudēt grūti iegūto atbalstu Latīņamerika valdību vidū par nepieciešamību sodīt Venecuēlas prezidentu Nikolasu Maduro, sacīja amatpersona.

Tomēr Trampam ideja par militāru invāziju saglabājusies un tuvāko mēnešu laikā viņš to vismaz divreiz apspriedis ar Latīņamerikas līderiem, ieskaitot Kolumbijas prezidentu Huanu Manuelu Santosu, atklāja amatpersona.
Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO