Spānija neuzņems Vācijas nevalstiskās organizācijas «Mission Lifeline» kuģi «Lifeline» ar migrantiem, ko atraidījušas arī Itālija un Malta, paziņojis Spānijas ekonomiskās attīstības ministrs Hosē Luiss Abaloss.

Ministrs intervijā radiostacijai «Cadena Ser» paziņoja, ka Spānija «nevar kļūt par jūras glābšanas organizāciju visai Eiropai».

«Spānija viena pati nevar uzņemties šo atbildību,» piebilda Abaloss.

Iepriekš šomēnes Spānija atvēra savas ostas kuģim «Aquarius», kas 9.jūnijā pie Lībijas krastiem uzņēma migrantus, kuru vidū bija daudz bērnu un pusaudžu un vismaz septiņas sievietes gaidībās.

Gan Itālija, gan Malta atteicās pieņemt šo kuģi savās ostās, apsūdzot viena otru starptautisko saistību pārkāpšanā, līdz beidzot Spānija piedāvāja to uzņemt Valensijas ostā.

Šis notikums izraisīja diplomātisko strīdu starp Franciju un Itāliju, jo Francijas prezidents Emanuels Makrons sadusmoja Itālijas valdību, paziņojot, ka Romas atteikšanās uzņemt migrantu kuģi bijusi ciniska un bezatbildīga. Uz Itālijas Ārlietu ministriju tika izsaukts Francijas vēstnieks, kā arī Itālija atcēla abu valstu ekonomikas ministru tikšanos.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams