Francija otrdien paziņoja, ka «šķiet rodas Eiropas risinājums» attiecībā uz Vācijas nevalstiskās organizācijas «Mission Lifeline» kuģi «Lifeline» ar 234 migrantiem, un tam varētu ļaut piestāt Maltā.

«Šobrīd šķiet rodas Eiropas risinājums - tas varētu piestāt Maltā,» radiostacijai pavēstīja Francijas valdības preses pārstāvis.

Vācijas nevalstiskās organizācijas «Mission Lifeline» kuģis «Lifeline» ar vairāk nekā 230 imigrantiem, kas izglābti Lībijas piekrastes tuvumā, kopš ceturtdienas ir iestrēdzis Vidusjūrā. Itālija un Malta liedz tam piestāt savās ostās, un arī Spānija pirmdien paziņoja, ka neuzņems šo kuģi.

Iepriekš šomēnes Spānija atvēra savas ostas kuģim «Aquarius», kas 9.jūnijā pie Lībijas krastiem uzņēma migrantus, kuru vidū bija daudz bērnu un pusaudžu un vismaz septiņas sievietes gaidībās.

Gan Itālija, gan Malta atteicās pieņemt šo kuģi savās ostās, apsūdzot viena otru starptautisko saistību pārkāpšanā, līdz beidzot Spānija piedāvāja to uzņemt Valensijas ostā.

Šis notikums izraisīja diplomātisko strīdu starp Franciju un Itāliju, jo Francijas prezidents Emanuels Makrons sadusmoja Itālijas valdību, paziņojot, ka Romas atteikšanās uzņemt migrantu kuģi bijusi ciniska un bezatbildīga. Uz Itālijas Ārlietu ministriju tika izsaukts Francijas vēstnieks, kā arī Itālija atcēla abu valstu ekonomikas ministru tikšanos.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams