Džerods Ramoss, kurš ceturtdien apšaudē ASV vietējā laikraksta redakcijā nogalināja piecus cilvēkus, bija pret mediju ierosinājis lietu par apmelošanu. Lieta saistīta ar rakstu par Ramosa atzīšanos kriminālpārkāpumā 2011.gadā, vēsta raidorganizācija CNN.

Ramosu pirms septiņiem gadiem Mērilendas apgabaltiesā tiesāja par aizskaršanu internetā. Viņš atzinās nodarījumā. Ramosam piesprieda 18 mēnešu nosacītu sodu un lika turpināt psihoterapiju, liecina tiesas dokumenti.

Nepilnu nedēļu pēc Ramosa notiesāšanas «Capital Gazette» publicēja rakstu «Jarrod Wants to be Your Friend» («Džerods grib būt tavs draugs») par Ramosa lietu. Tajā bija aprakstīts, kā Ramoss sociālajā tīklā «Facebook» atkārtoti uzbāzās bijušajam skolasbiedram.

Raksta autors bija žurnālists Ēriks Tomass Hārtlijs, kurš šobrīd laikrakstā vairs nestrādā. 2012.gada jūlijā Ramoss tiesā iesniedza sūdzību par apmelošanu pret Hārtliju un «Capital Gazette». Dažus mēnešus pēc tam Ramoss iesniedza vēl vienu sūdzību par privātās dzīves aizskaršanu. Rakstā bija norādīta skola, kurā Ramoss mācījās, izvēlētais studiju virziens un darba vieta. Tiesa noraidīja sūdzību.

«Ēriks Tomass Hārtlijs to jau zina no pieredzes, bet neapjauš, cik slikti var būt. Žurnālistu elle gaida,» Ramoss rakstīja 2015.gadā publicētā tvītā.

38 gadus vecajam Ramosam izvirzīta apsūdzība par slepkavību piecos punktos.

Laikraksts saņēma draudus vēl uzbrukuma dienā. Draudi bija vispārīgi, taču deva mājienus par vardarbību, norāda vietējās policijas priekšnieks Bils Kramfs.

Saskaņā ar policijas sniegto informāciju, Ramoss bija bruņojies ar garu šauteni vai bisi.

ASV amatpersona, kas vēlējās saglabāt anonimitāti, informēja, ka aizdomās turētais bija sakropļojis savus pirkstgalus, lai netiktu ātri identificēts pēc pirkstu nospiedumiem. Viņu tomēr izdevās identificēt, izmantojot sejas atpazīšanas tehnoloģiju.

«Capital Gazette» paziņoja, ka par spīti traģiskajiem notikumiem tomēr izdos jauno avīzes numuru plānotajā laikā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams