Reduāns Faids

FOTO: AP/Scanpix

Francijā aptuveni 2900 policistu un žandarmu pirmdien meklē zagli, kurš asa sižeta filmas cienīgā veidā svētdien izbēga no cietuma ar helikoptera palīdzību.

46 gadus vecais Reduāns Faids, kurš savulaik bija Francijas vismeklētākais cilvēks, no cietuma Parīzes dienvidaustrumu piepilsētā izbēga dažu minūšu laikā, piepalīdzot smagi bruņotiem cilvēkiem.

Francijas tieslietu ministre Nikola Belubē sacīja, ka pēdējos mēnešos virs cietuma manīti droni, kas, iespējams, izmantoti bēgšanas plānošanā.

Helikopters nolaidās cietuma pagalmā, kur ieslodzītie netiek laisti. Pagalms ir vienīgais atklātais laukums, ko nesedz dzeloņdrātis. No helikoptera izlēca bruņoti cilvēki, kas izlauza durvis uz apmeklētāju telpu, kurā Faids tobrīd tikās ar savu brāli.

Neviens cilvēks bēgšanas laikā netika ievainots un ķīlnieki netika sagrābti, liecina Tieslietu ministrijas publiskotā informācija.

Faids izcieta 25 gadu cietumsodu par 2010.gadā izdarītu zādzību, kuras laikā tika nogalināta policiste.

Šī ir otrā reize, kad Faidam izdevies izbēgt no cietuma.

2013.gadā, gaidot tiesu par minēto zādzību, viņš no cietuma Francijas ziemeļos izbēga ar dinamīta palīdzību, sagrābjot gūstā četrus apsargus, kurus vēlāk atbrīvoja.

Sešas nedēļas vēlāk viņš tika notverts un pagājušajā gadā viņš tika notiesāts uz desmit gadiem cietumā par bēgšanu.

Belubē sacīja, ka Faids cietumā turēts ļoti stingros drošības apstākļos, piebilstot, ka, protams, nepieciešama liela atjautība un gribasspēks, lai īstenotu šādu bēgšanu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO