Valsts policija (VP) sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru (LNKC) joprojām veic resorisko pārbaudi saistībā ar biļešu tirdzniecību interneta portālos, lai gan līdz šim tajos nav konstatēta viltotu biļešu tirdzniecība, aģentūrai LETA skaidroja VP pārstāve Gita Gžibovska. Viņa uzsvēra, ka pārbaudes tiks turpinātas un tirgotāji tiks monitorēti.

Gžibovska piebilda, ka policijai nav tiesību aizturēt un saukt pie atbildības personas, kuras pārdod sev piederošu mantu. Policija gan var saukt pie atbildības personas, kuras pārdod viltotas biļetes.

Jau ziņots, ka VP martā sāka resorisko pārbaudi pēc LNKC iesnieguma par faktu, ka sludinājumu portālos tiek piedāvāts iegādāties biļetes uz Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku pasākumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte.

3.martā tika sākta vasarā gaidāmo Dziesmu un deju svētku maksas pasākumu biļešu tirdzniecība, un biļetes uz galvenajiem koncertiem tika izpirktas pāris stundu laikā. Vairākās vietās Rīgā un citviet Latvijā bija izveidojušās garas rindas pēc šīm biļetēm. Pircēji tika apkalpoti lēni, un arī uz biļetes iegādi internetā nācās gaidīt vairākas stundas, turklāt daudzos gadījumos arī pēc ilgās gaidīšanas kāroto biļeti iegādāties neizdevās.

Tikmēr sludinājumu portālos jau tās pašas dienas vakarā biļetes tika piedāvāts iegādāties ar būtisku uzcenojumu.

Piemēram, portālā «ss.com» bija atrodams sludinājums, kurā tiek pārdotas 12 biļetes uz svētku noslēguma koncertu «Zvaigžņu ceļā». Persona, kas pārdod biļetes, par katru no tām vēlas saņemt 395 eiro.

Līdzīgi citā sludinājumā tika pārdotas vairākas biļetes par 350 eiro uz «labākajām vietām» svētku noslēguma koncertā 8.jūlijā. Sludinājuma autors apgalvoja, ka biļetes iegādātas kasē un viņš varot uzrādīt pirkuma čeku. Arī citu sludinājumu autori, kuri vienai biļetei norādījuši cenu virs 300 eiro, aprakstā argumentē, ka var uzrādīt biļešu iegādes čeku.

Par biļetēm uz deju lieluzvedumu «Māras zeme» cilvēki sludinājumos norāda mazāku cenu - portālā «ss.com» dārgākās biļetes tiek tirgotas par 250 eiro. Tāpat uz Dziesmusvētku centrālajiem pasākumiem tiek tirgotas biļetes cenās no 50 līdz 200 eiro.

Normatīvie akti atļauj privātpersonām pārdot sev piederošas svētku pasākumu biļetes, taču likums aizliedz to darīt nolūkā gūt peļņu, nereģistrējot komercdarbību, aģentūru LETA iepriekš informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID), piebilstot, ka VID nevar sākt pārbaudes un sodīt kādu par nodokļu nemaksāšanu no neatļautas komercdarbības.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams