Ungārijas valdība rudenī sāks pārskatīt valsts konstitūciju, piektdien radio paziņoja Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns, piebilstot, ka šis process var aizņemt 12 līdz 18 mēnešus.

Orbāns, kurš aprīlī tika apstiprināts premjera amatā uz trešo termiņu pēc kārtas, plašāku informāciju neatklāja, vienīgi norādīja, ka diskusijas sāksies septembrī.

Orbāna vadītā konservatīvā partija «Fidesz» kontrolē 133 no 199 vietām parlamentā, kas nodrošina tai divu trešdaļu vairākumu, ar ko pietiek, lai mainītu jebkuru likumu.

«Rudenī mēs vēlētos sākt gadu līdz pusotru gadu ilgu konstitūcijas pārskatīšanu, izvērtējot, kas ir darbojies un kas būtu varējis darboties,» norādīja Orbāns. Premjers sacīja, ka tiks meklētas plaisas, kas jāaizpilda jaunajā konstitūcijas tekstā.

Pēc nākšanas pie varas 2010.gadā Orbāns izmantoja savu spēcīgo mandātu parlamentā, lai pārrakstītu konstitūciju. Viena no kritizētākajām izmaiņām, kas tika pieņemtas, bija augstākās tiesas pilnvaru ierobežošana budžeta un nodokļu jautājumos.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams