«Jau pirms laba laika izskanējušas ticamas apsūdzības, ka «The Trump Organization» atmazgā naudu. Ja tā izrādīsies taisnība, ASV tas ir reāls drauds, ja Krievija varēs pret prezidentu vērst pierādījumus par nelikumīgiem finanšu darījumiem.»
Norēķināšanās ar skaidru naudu par nekustamajiem īpašumiem ir likumīga. Taču likumsargi uz šādiem darījumiem skatās ar aizdomām, jo tie var liecināt par krāpniecību vai naudas atmazgāšanu.
2016.gadā ASV Finanšu departaments Maiami un Ņujorkā, kur apmēram puse no visiem pārdošanā izliktajiem dzīvojamajiem īpašumiem tiek pirkti «no kabatas», ieviesa stingrākus uzraudzības noteikumus šādiem darījumiem - tai skaitā liekot ziņot par čaulas kompāniju patiesajiem īpašniekiem. Vēlāk šie noteikumi tika attiecināti arī uz turīgiem Floridas rajoniem.
ASV īpašais prokurors Roberts Millers vairāk nekā gada garumā izmeklē, vai Trampa priekšvēlēšanu kampaņa sadarbojās ar Krieviju. Izmeklēšanas ietvaros Millers ielūkojies arī prezidenta ģimenes biznesā «The Trump Organization». «Tas viss ir par naudas atmazgāšanu,» grāmatā «Fire and Fury» citēts Trampa bijušā galvenā stratēģa Stīva Banona teiktais.
Izpētes kompānijas «Fusion GPS» līdzdibinātājs Glens Simpsons novembrī ASV Pārstāvju palātas Izlūkošanas komitejai sacīja, ka viņa uzņēmums ar Trampa vārdu licencētajos īpašumos esot konstatējis «pārdošanas un pirkšanas tendences, kas, mūsuprāt, liek domāt par naudas atmazgāšanu». «Vispārīgi runājot, šīs tendences bija (..) strauja darījumu aprite un darījumi, kuros tika mēģināts noslēpt pircēju identitāti,» viņš teica.
«The Trump Organization», kas apvieno apmēram 500 uzņēmumus, kuri pieder Trampam un ko prezidentūras laikā pārvalda viņa pieaugušie dēli, atteicās komentēt šos secinājumus.
Par dzīvokļiem skaidrā naudā maksājuši dažādi pircēji, kas saistīti ar Krieviju vai bijušo Padomju Savienību. To vidū ir baņķieris Aleksejs Ustajevs no Sanktpēterburgas, Krievijas amatpersona Igors Zorins, kurš vada Kremļa kontrolētu televīzijas kanālu, bijušā hokejista Vjačeslava Fetisova sieva, komponists Igors Nikolajevs, luksusa klases nekustamo īpašumu mākleris Romāns Siņavskis, kā arī Jevgeņijs Bačurins, kas tika atlaists no Krievijas Federālās gaisa satiksmes aģentūras vadītāja amata un pēc tam ziedoja politiskās rīcības komitejai, kas atbalsta Trampu.
Daži pircēji par dzīvokļiem maksājuši virs to tirgus vērtības. Tā ir viena no pazīmēm, kas liek domāt par naudas atmazgāšanu, - līdz ar informācijas trūkumu par pircējiem un faktu, ka daudzi dzīvokļi stāv tukši, norāda Elaiza Bīna, kura savulaik vadīja ASV Senāta apakškomisiju naudas atmazgāšanas jautājumos.
Piemēram, Natālija Sivokozova 2016.gadā samaksāja 1,3 miljonus dolāru par dzīvokli «Trump Royale» ēkā Sanijailsbīčā. Īpašuma tirgus vērtība bija 923 803 dolāri. Sivokovozu ģimene saistīta ar organizēto noziedzību, liecina ziņas vairākos Krievijas medijos.
2016.gadā Vadims Sačkovs par dzīvokli «Trump Tower I» ēkā Sanijailsbīčā šķīrās no 1,4 miljoniem dolāru skaidrā naudā, lai gan tā tirgus vērtība bija 1,2 miljoni dolāru.
Džils Dīzers menedžē sešas Trampa vārdā nosauktas ēkas Sanijailsbīčā, kas iesaukta par «mazo Maskavu». Pircējiem no Krievijas patīk Trampa vārds, viņš norāda.