Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča lieta drīz varētu nonākt prokuratūrā, intervijā nedēļas žurnālam «Sestdiena» atklājis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume

Jautāts par šīs lietas virzību, Straume atbildēja: «Veiksmīgi strādājam. Tās nonākšana prokuratūrā apsūdzības uzrādīšanai ir dažu nedēļu jautājums»

Jau ziņots, ka Rimšēvičs tiek turēts aizdomās KNAB izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots uzņēmējs Māris Martinsons. Uzņēmējam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

KNAB paziņojis, ka šī krimināllieta nav saistīta ar kredītiestādēm, kas patlaban darbojas Latvijā, nedz ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par «ABLV Bank» darbību, nedz arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un «Norvik» banku. Netieši noprotams, ka lieta varētu būt saistīta ar «Trasta komercbanku», ko gan KNAB, gan Rimšēviča puse nedz noliedz, nedz apstiprina.

Rimšēvičs paziņojis, ka nolēmis neatkāpties no amata. Viņa pienākumus pašlaik pilda vietniece Zoja Razmusa.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO