Komandas galvenais treneris Oskars Tavaress sastāvā iekļāvis izlases lielākās zvaigznes Luisu Svaresu un Edinsonu Kavani.
Pasaules kausa finālturnīra saimniece Krievija šāda līmeņa turnīrā startē ceturto reizi, taču pirms tam ne reizi nebija iekļuvusi izslēgšanas turnīrā, 1994., 2002. un 2014. gadā dalību noslēdzot jau pēc apakšgrupu cīņām. Pirms četriem gadiem Krievija palika bez uzvarām, divus mačos noslēdzot neizšķirti, taču ar to bija maz astotdaļfināla sasniegšanai. Tomēr tagad mājinieki galvenā trenera Staņislava Čerčesova vadībā izcīnījuši divas uzvaras un iekļuvuši izslēgšanas turnīrā.
Ēģipte Pasaules kausa finālturnīrā piedalās trešo reizi, debiju piedzīvojusi 1934.gadā, bet otro reizi spēlējusi 1990.gadā. Ēģipte līdz šim šajos turnīros pie uzvarām atsevišķās spēlēs nav tikusi, bet «Liverpool» zvaigznes Mohameda Salāha iekļaušana sastāvā lika cerēt, ka Ektora Kūpera vadītā komanda sasniegs ko vairāk.
Saūda Arābija Pasaules kausa finālturnīrā piedalās piekto reizi, bet iepriekšējo reizi to darīja 2006.gadā. Pasaules kausa apakšgrupu kārta tika pārvarēta tikai debijas reizē 1994.gadā, pēc tam trīs turnīros pēc kārtas apstājoties pēc priekšsacīkstēm.
Komandas galvenais treneris ir Argentīnā dzimušais Huans Antonio Pici, kurš gan futbolista karjeras laikā pārstāvēja Spāniju, spēlējot arī šīs valsts izlasē. Pici Saūda Arābijas komandu vada kopš pērnā gada.
Tikmēr daudz sīvāka cīņa noris B apakšgrupā, kur vēl nav zināma neviena astotdaļfināla dalībniece. Pa četriem punktiem ir 2016.gada Eiropas čempionei Portugālei un Spānijai, trīs punktus iekrājusi Irāna, bet Maroka ir tukšā.
Eiropas grandi Spānija un Portugāle pirmajā cīņā nospēlēja neizšķirti 3:3, bet pēc tam ar identiskiem rezultātiem 1:0 pārspēja attiecīgi Irānu un Maroku. Savukārt Irānas un Marokas savstarpējā duelī pārāki ar 1:0 bija irāņi.
Šajā apakšgrupā pārliecinoši labākais vārtu guvējs ir portugāļu superzvaigzne Krištianu Ronaldu, kurš izcēlies ar četriem precīziem sitieniem.
Pašreizējā Eiropas čempione Portugāle septīto reizi piedalās Pasaules kausa finālturnīrā, labāko sasniegumu gūstot 1966.gadā, kad izcīnīja trešo vietu. Tāpat 2006.gadā portugāļi palika ceturtie, bet iepriekšējās planētas meistarsacīkstēs 2014.gadā neizkļuva no apakšgrupas. Krievijā Portugālei ir piektais Pasaules kausa finālturnīrs pēc kārtas.
Portugāle Pasaules kausa kvalifikācijā spēlēja vienā grupā ar Latviju, izcīnot uzvaras ar 4:1 un 3:0.
Tikmēr Irāna Pasaules kausa finālturnīros piedalās piekto reizi, debiju piedzīvojusi 1978.gadā, taču startēja arī pirms četriem gadiem Brazīlijā. Ne reizi nav izkļuvusi no apakšgrupas, allaž sacensības beidzot jau priekšsacīkstēs - 12 cīņās izcīnīta viena uzvara, trīs reizes spēlēts neizšķirti un astoņos mačos ciesti zaudējumi.
Spānijas izlase tikai dienu pirms Pasaules kausa finālturnīra sākuma negaidīti no favorītes izlases galvenā trenera amata atstādināja Hulenu Lopetegi, bet viņa vietā tika iecelts valstsvienības sporta direktors Fernando Jerro.
Spānija piedalās savā 15. Pasaules kausa finālturnīrā, šajās sacensībās startējot ikreiz kopš 1978.gada. Lielākais panākums gūts 2010.gadā, kļūstot par pasaules čempioniem, bet pirms četriem gadiem nespēja izkļūt no apakšgrupas. Sešas reizes bijusi labāko astotniekā.