Pēc Izraēlas spēku un palestīniešu asiņainajām sadursmēm uz Gazas joslas un Izraēlas robežas Turcija pirmdien paziņojusi, ka uz konsultācijām atsauc vēstniekus no Izraēlas un ASV.

Turcijas vicepremjers Bekirs Bozdā reportieriem Ankarā pavēstīja, ka vēstnieki Izraēlā un Savienotajās Valstīs atsaukti uz «konsultācijām».

Viņš arī pavēstīja, ka Turcija aicinājusi piektdien sasaukt Islāma sadarbības organizācijas sanāksmi.

Tikmēr Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans vainoja Izraēlu par «valsts teroru» un «genocīdu».

«Izraēla ķeras pie valsts terora. Izraēla ir terora valsts,» valsts televīzijā pārraidītā uzrunā paziņoja Erdoans.

«Izraēla ir pastrādājusi genocīdu. Es nosodu šo cilvēcisko drāmu, genocīdu, lai tas nāktu no Izraēlas vai Amerikas,» uzsvēra prezidents.

Protestētāju un Izraēlas spēku sadursmēs uz Gazas joslas un Izraēlas robežas nogalināti vismaz 55 palestīnieši un vairāk nekā 2400 ievainoti.

Tas ir lielākais vienā dienā nogalināto palestīniešu skaits kopš 2014.gadā notikušā kara starp Izraēlu un grupējumu «Hamas», kas kontrolē Gazas joslu.

Sadursmes izcēlās vismaz piecos punktos gar Gazas joslas robežu.

Protesti pie Gazas joslas robežas sākās 30.martā. Kopš tā laika protestos un sadursmēs nogalināti vairāk nekā 90 palestīnieši. Neviens izraēlietis nav cietis, un Izraēlas armija izpelnījusies kritiku par īstu ložu izmantošanu pret protestētājiem.

Tikmēr Jeruzalemē pirmdien oficiāli atklāta ASV vēstniecība. Ceremoniju ievadīja Savienoto Valstu himna, kam sekoja vēstnieka Deivida Frīdmena uzruna.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO