Dabas koncertzāle

FOTO: Publicitātes foto

Pēc ilgāka laika zinātnes, mūzikas un mākslas projekts Dabas koncertzāle atkal atgriezīsies Ziemeļvidzemē, kur meklējami tā pirmsākumi. Šogad biedrība «Dabas koncertzāle» un Dabas aizsardzības pārvalde piedāvā divus pasākumus - pirmais no tiem notiks 27.jūlijā netālu no mūsu valsts himnas radītāja Baumaņu Kārļa dzimtās puses - Viļķenes pagastā, arheoloģiskajā piemineklī Unguriņkalnā. Savukārt otrs pasākums notiks 3.augustā Ikšķiles novada Ogres zilajos kalnos, informē Andris Soms, Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvis.

Dabas koncertzāles tēma un galvenais varonis pilnībā tiks atklāts 17.jūlija preses konferencē, kas notiks Ogres zilajos kalnos.

Tradicionāli Dabas koncertzāles pasākumu ievadīs zinātniskā daļa. Tajā no plkst.19 darbosies vairāk nekā 15 laboratorijas un darbnīcas. Vērojot, klausoties un līdzdarbojoties aptuveni divus desmitus tūkstošu gadu sena veidojuma dzīves stāstā varēs tuvāk iepazīt 2013. gada tematu un galveno varoni. Šo stāstu zinātniskais saturs šogad ir Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes profesora Vitālija Zelča un Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieku pārraudzībā.

Ap plkst. 22 laboratorijās un darbnīcās izzināto varēs vēlreiz izjust gaismu, attēlu un skaņu priekšnesumā. Šai daļai vizuālo ietērpu - skatuvisko risinājumu, video projekcijas un izgaismojumu - jau ierasti veidos Roberts Rubīns, Viktors Keino un Oskars Timbars. Muzikālo priekšnesumu izspēlēs Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis, Kaspars Tobis, Andris Sējāns, Valdis un Rūta Muktupāveli un Anrijs Grinbergs.

Pasākums, kā allaž, ir bezmaksas un tas iespējams, pateicoties Latvijas vides aizsardzības fondam, a/s Latvijas Gāze, Dabas aizsardzības pārvaldei, Ogres, Ikšķiles, Limbažu un Viļķenes pašvaldībai.

www.daba.gov.lv

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO