Lauris Dārziņš

FOTO: Ieva Makare / LETA

Latvijas hokejists Lauris Dārziņš, turpinot rehabilitācijas procesu pēc iepriekš gūtā savainojuma, nepalīdzēs Latvijas izlasei maijā gaidāmajā pasaules čempionātā Dānijā, vēsta Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Veselības problēmu dēļ izlasē šoreiz nebūs arī iepriekšējo trīs gadu komandas kapteiņa Kaspara Daugaviņa, kuram pagājušājā nedēļā tika veikta rokas operācija. Tāpat komandā nebūs arī vārtsarga Jāņa Kalniņa, kuram arī nepieciešams savest kārtībā veselību.

Dārziņš pērn pēdējā pārbaudes spēlē pirms pasaules čempionāta guva ceļgala saišu traumu, tāpēc viņam tika veikta operācija, bet pēc tam bija ilgstošs atveseļošanās process.

Laukumā viņš atgriezās tikai novembra vidū, pievienojoties Latvijas klubam Rīgas «Dinamo», Kontinentālajā hokeja līgā 24 spēlēs gūstot piecus vārtus un atdodot 13 rezultatīvas piespēles.

Dārziņš pēdējo reizi pasaules čempionātā spēlēja 2015.gadā, bet kopumā viņš ir piedalījies septiņās planētas meistarsacīkstēs, 2013.gadās esot izlases kapteinis.

Iepriekš izskanēja informācija, ka Dārziņam pēc pērn gūtās traumas bija nesaprašanās ar LHF par apdrošināšanas jautājumiem, jo federācija nebija apdrošinājusi hokejistu līgumus, tāpēc nopietnas traumas gadījumā spēlētājiem, kuriem nav spēkā esošs līgums, ir finansiāli zaudējumi.

Jānorāda, ka hokejistu veselības apdrošināšana ir sakārtota, bet tieši līgumu apdrošināšanas jautājums ir aktuāls arī pirms šā pasaules čempionāta, jo šajā gadījumā summas ir krietni lielākas. Tieši tāpēc federācija ir griezusies pēc finansiālas palīdzības pie valdības.

Latvijas izlase pasaules čempionātā Herningas pilsētā spēlēs vienā grupā ar Kanādu, Somiju, ASV, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Dienvidkoreju. Četras labākās komandas tiks ceturtdaļfinālā.

Pasaules čempionāts Kopenhāgenā un Herningā ilgs no 4. līdz 20. maijam.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO