FOTO: EPA/Scanpix

Kolumbijā svētdien notikušajā prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā uzvarējis labējo kandidāts Ivans Duke.

Pēc gandrīz visu balsu saskaitīšanas centrālā vēlēšanu komisija paziņojusi, ka 41 gadu vecais senators Duke ieguvis 54% balsu. Savukārt viņa sāncensis - kreiso partiju izvirzītais Gustavo Petro - saņēmis 42% balsu.

Uzvaras runā savas vēlēšanu kampaņas galvenajā mītnē Duke paziņoja, ka pildīs priekšvēlēšanu solījumus un centīsies panākt izmaiņas pirms diviem gadiem noslēgtajā miera līgumā ar kreiso nemiernieku grupējumu «Kolumbijas Revolucionārie spēki» (FARC).

«Mieram, pēc kura mēs ilgojamies, ir nepieciešami labojumi. Mēs veiksim labojumus, lai procesa centrā būtu upuri, lai garantētu patiesību, taisnīgumu un reparācijas,» sacīja Duke.

«Ir pienācis laiks panākt patiesas pārmaiņas,» uzsvēra Kolumbijas prezidenta vēlēšanu uzvarētājs un solīja līdzpilsoņiem nākotni, kurā valdīšot likuma vara, uzņēmējdarbības brīvība un taisnīgums.

Pašreizējam prezidentam Huanam Manuelam Santosam konstitūcija liedza kandidēt uz trešo četru gadu amata termiņu pēc kārtas. Viņa pilnvaras beigsies augustā.

Pirmajā kārtā 27.maijā, kurā bija septiņi kandidāti, Duke saņēma 39% balsu, bet Petro - 25% balsu. 58 gadus vecais Petro ir bijušais parlamenta abu palātu deputāts un kādreizējais galvaspilsētas Bogotas mērs.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO