Dalība izšķirošajās turnīra fāzēs nodrošinās vislielāko laimestu. Iekļūšana pusfinālā katrai komandai garantēs vismaz 19 miljonus. Zaudētāja spēlē par trešo vietu saņems tādu summu, bet uzvarētāja iegūs vairāk nekā 20 miljonus eiro.
Tikmēr finālspēles zaudētāja savā īpašumā iegūs 24 miljonus, bet uzvarētāja tiks apbalvota ar 33 miljoniem eiro.
Martā FIFA apstiprināja video tiesneša sistēmas (VAR) ieviešanu Pasaules kausa finālturnīrā. Līdz ar to video atkārtojumi šāda līmeņa sacensībās tiks izmantoti pirmo reizi vēsturē.
VAR tiks izmantots, lai noteiktu, vai bija vārtu guvums, 11 metru soda sitiens, noraidījums no laukuma un kļūdains spriedums par spēlētāja identitāti kādā no tiesneša lēmumiem.
«Mums ir jādzīvo līdzi laikam. Vēlējāmies dot tiesnešiem rīkus, lai viņi varētu pieņemt labākus lēmumus. Kā zināms, Pasaules kausa spēlēs pieņemtie lēmumi ir ļoti svarīgi,» pēc FIFA padomes sēdes sacīja FIFA Džanni Infantīno.
Video tiesneša sistēma pirmo reizi oficiālā FIFA turnīrā tika izmantota 2016.gada Pasaules kausa izcīņā klubiem, un tā lietota arī Vācijā, Itālijā un Anglijā. Lai arī tai ir pretinieki, norādot, ka tādā veidā spēle tiek saraustīta, kopumā atsauksmes par šo sistēmu lielākoties ir pozitīvas.
Tāpat īsi pirms turnīra sākuma Infantīno izteicās, ka nejūt satraukumu, jo uzskata, ka turnīrs tiks noorganizēts un aizvadīts augstā līmenī.
«Reti kad esmu tik relaksēts kā pirms šī turnīra,» sacīja Infantīno, noraidot politiskas un citas problēmas, kas padarījušas gaidāmo finālturnīru pretrunīgu. «Esmu ļoti priecīgs par to, ko varam gaidīt. Krievija vēlas pierādīt pasaulei, ka ir atvērta valsts, kur cilvēki var atbraukt un svinēt futbola svētkus.»
Infantīno negaida arī līdzjutēju vardarbību, lai gan Krievijā huligāni rada problēmas. «Garantijas nedodam, taču neieteiktu uz Krieviju doties nevienam, kam mērķis varētu būt problēmu radīšana.»
Tāpat ir izskanējušas runas, ka Pasaules kausā Krievijas līdzjutēji varētu nebūt problemātiski, bet gan lielākās nekārtības varētu radīt tādu valstu kā Polijas, Vācijas, Horvātijas, Serbijas, Saūda Arābijas un Irānas fani, kuri jau iepriekš apliecinājuši savu agresivitāti futbola maču laikā.
Pasaules kausa futbolā finālturnīrā pirmo reizi kopš 1938.gada mačus netiesās neviens Anglijas tiesnesis, bet Krievijā mačus apkalpos 36 galvenie tiesneši un 63 asistenti no 46 pasaules valstīm.
Viens no tiesnešiem, kurš tiesās Pasaules kausa spēles, būs aizvadītā UEFA Čempionu līgas fināla starp Madrides «Real» un Turīnas «Juventus» arbitrs Fēliks Brihs no Vācijas. Brihs ir tiesājis arī 2014.gada Pasaules kausa un 2016.gada Eiropas čempionāta mačus.
Eiropu kopumā pārstāvēs desmit tiesneši, kā arī 20 asistenti, taču pirmo reizi pēc ilgāka pārtraukuma Pasaules kausā nepiedalīsies neviens Anglijas tiesnesis. Līdz ar to Krievijas futbola laukumos nebūs redzams viens no vislabāk zināmākajiem angļu tiesnešiem Marks Klatenburgs, kurš tiesājis gan 2016.gada UEFA Čempionu līgas finālu, gan arī tā gada kontinenta meistarsacīkšu finālu.