«Remix»

FOTO: no personiskā arhīva

Pirms 30 gadiem, tajos tālajos laikos, kad brīva Latvija vēl bija sapnis, tika dibināta grupa «Remix». Kas tad ir šī supergrupa «Remix»? Tā ir - Igo, Aivars Hermanis, Jevgeņijs Ščapovs, Eduards Glotovs, Uldis Marhilēvičs un Vilnis Krieviņš, toreiz, astoņdesmito gadu beigās, atraktīvi puiši un nu jau pēc 30 gadiem - vīri, kuri savā šarmantajā vecumā joprojām spēj salauzt meiteņu sirdis. Tā viņiem pašiem noteikti šķiet...

Iespējams, ka jauniešiem, kuriem pagājušā gadsimta astoņdesmitie gadi ir tikpat mistiska vēsture kā Tutanhamona laiki, «Remix» vārds ir pasvešs. Taču, izdzirdot dziesmas radio, nav šaubu, ka atpazīstamība būtu tūlītēja. «Meitene kafejnīcā», «Dzeltenās kurpes» un vēl daudzas citas būtu tā lielākā sasaiste ar jaunāko paaudzi un «Remix». Savukārt trīsdesmitgadniekiem un vecākiem supergrupa – tās ir emocijas uzjundošas atmiņas par dziesmu «Pie laika». Un kurš gan neatceras izteiksmīgo un neatkārtojamo video «Komunālajam blūzam»?

Kas ir tas īpašais, kas vieno «Remix» un liek mums ieklausīties viņu muzicēšanā? Iespējams, tas ir lieliskās balss īpašnieks Igo, virtuozais ģitārists A.Hermanis, veiksmīgais komponists un pianists U.Marhilēvičs, rokbundzinieks V.Krieviņš, basģitārists E.Glotovs? Viņi visi ir vienaudži, visi krietni liepājnieki, profesionāļi ar muzikālo izglītību.

«Remix»

FOTO: no personiskā arhīva

Visi viņi ir perfekcionisti mūzikā, jo var sagādāt pārsteigumus jebkurā žanrā, t.sk. arī sadarbībā ar teātriem, koncertierakstiem Latvijā un ārzemēs.

Mūziķi ir piedalījušies konkursos gan savā instrumentu grupā, gan ar «Remix», gūstot galvenās godalgas gan grupas sākuma periodā, gan vēlāk. Viņi ir koncertējuši gan Krievijā, gan tuvākās un tālākās ārzemēs. Un, ja grupai ir tāds krusttēvs kā Maestro Raimonds Pauls, tad panākumi un veiksme ir neizbēgami un pašsaprotami. Visus mūziķus noteiktā laika posmā uzrunājis R.Pauls un vadījis viņu muzicēšanu savos ansambļos, kā arī bijis pasniedzējs Konservatorijā.

30 gadu jubileja

«Remix» šoruden ar koncertiem četrās Latvijas pilsētās atzīmēs savu 30. jubileju. Koncerti notiks laikā no 14. līdz 18. novembrim, tajos skanēs instrumentālā mūzika un populārākās «Remix» dziesmas jaunradītos aranžējumos - kopā ar Liepājas simfonisko orķestri diriģenta Jēkaba Ozoliņa vadībā. Jubilejas koncertu viesmākslinieki būs dziedātāja Ieva Kerēvica, Ivars Kalniņš (perkusijas) un pūšamo instrumentu grupa «Jokers horns».

«Remix»

FOTO: no personiskā arhīva

«Remix» koncertturneja sāksies 14. novembrī Rēzeknē, Latgales vēstniecībā GORS, turpināsies 15. novembrī Cēsīs, Vidzemes koncertzālē CĒSIS un 16. novembrī Rīgā, Dailes teātra Lielajā zālē. Turnejas noslēgums gaidāms 17. un 18. novembrī Liepājā, jaunajā koncertzālē Lielais Dzintars tās atklāšanas programmas ietvaros.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO