Ikgadējā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu modes skate šogad notiks 6. jūnijā, un par tās norises vietu ir izvēlētas bijušās tekstilrūpnīcas «Rīgas manufaktūra» telpas Brīvības gatvē 401, Rīgā. Skates laikā tiks demonstrētas spilgtākās Dizaina nodaļas Modes mākslas apakšnozares studentu kolekcijas, kas tapušas aizvadītajā mācību gadā. Šogad par modes skates vizuālā noformējuma centrālo tēmu izvirzīti kolorītie 90-tie gadi, kas ir arī Modes mākslas katedras dibināšanas laiks.

LMA studentu modes skate ir viens no gada gaidītākajiem pašmāju modes pasākumiem, kas jau ierasti pulcē simtiem interesentu. Arī šogad LMA bakalaura un maģistra programmu studentu darbus maija vidū izvērtēja LMA Modes katedras komisija, un pēc rūpīgas atlases dalībai skatē tika apstiprinātas 19 spēcīgākās jauno modes mākslinieku radītās tērpu kolekcijas sievietēm un vīriešiem.

«Mēs augstu vērtējam talanta daudzpusību un studentu ideju dažādās izpausmes, tomēr modes skates formāts ir rāmis, kas kvalitatīvi prezentē tikai daļu no modes dizaina un kostīmu mākslas formām. LMA modes skatē būs iespēja vērot deviņpadsmit vispiemērotākās jauno dizaineru kolekcijas - citas, atbilstošākas izrādīšanai «šovrūmā», papildinās ieskatu par aktualitātēm un sasniegumiem Modes dizaina nodaļā,» uzsver LMA Modes katedras vadītāja, docente Māra Binde.

Šogad tiek atzīmēti jau 25 gadi, kopš Latvijā ir pieejama profesionāla augstākā izglītība modes dizainā, un būtiski, ka arī modes skates scenogrāfisko koncepciju simboliski caurstrāvos zīmīgais 1993. gads. LMA modes skates norises vieta nav izvēlēta nejauši – bijušās Juglas tekstilrūpnīcas telpas ir vēsturisks arhitektūras objekts, kas piedzīvojis Latvijas modes attīstību teju gadsimta garumā un arī vizuāli aizvien iemieso 20. gs. raksturīgo auru, kas šajā ēkā savulaik valdījusi.

Pasākuma norises vieta ir bijusī rūpnīca «Manufaktūra», kas drīz papildinās moderno un daudzfunkcionālo biznesa telpu klāstu Rīgā. 30 000 m2 industriālajā platībā atradīsies vieta gan mūsdienīgiem, funkcionāliem birojiem, gan daudzpusīgiem amatniekiem. LMA modes skate norise bijušās rūpnīcas telpās tādējādi būtiski iezīmē jaunu, īpaši radošu ēru rūpnīcas telpu attīstībā.

LMA Modes skatē savas kolekcijas demonstrēs talantīgie modes dizaina studenti: Laura Valtera, Anna Elizabete Kasparsone, Ieva Kupcāne, Elīna Grīnberga, Baiba Tamane, Marta Laima Mielava, Elīna Baltace, Una Bērziņa, Sanita Kapeika, Dita Enikova, Romija Štāle, Ksenija Belca Beslere, Anita Leina, Monta Pētersone, Evija Šaitere, Arvis Kantiševs, Anna Gulbe, Karīna Krista Līkanse un Laima Jurča, kuri sola klātesošos pārsteigt ar īpaši oriģināliem dizaina risinājumiem.

LMA modes skates ietvaros sadarbībā ar radošo industriju portālu FOLD 7.jūnijā akadēmijas telpās norisināsies arī atvērtās industrijas ekspertu lekcijas. Savukārt 8. jūnijā tiks atklāta publiski pieejama jauno dizaineru kolekciju izstāde jeb «šovrūms», kas šogad veidos vienotu pasākumu kopumu un ļaus ikvienam interesentam tuvāk iepazīt jauno modes mākslinieku veikumu.

2018. gada modes skates vizuālās identitātes autore ir LMA Vizuālās komunikācijas maģistrantūras 2. kursa studente Sigita Sniegs.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO