Edgars Bergs

FOTO: Reuters/ScanPix

Latvijas paraolimpietis Edgars Bergs pirmdien izcīnīja bronzas medaļu Riodežaneiro paraolimpiskajās spēlēs, iegūstot Latvijai trešo godalgu šajā sporta forumā. Bergs, startējot F35 medicīnas grupā, labākajā no sešiem mēģinājumiem lodi aizgrūda 14,55 metrus tālu. Riodežaneiro Bergs izcīnīja savu ceturto paraolimpisko spēļu medaļu karjerā.

Par paraolimpisko čempionu kļuva Fu Sjiņhaņs no Ķīnas, kurš sasniedza rezultātu 15,19 metri, bet sudraba godalgu ieguva Ernans Emanuels Urra no Argentīnas, kurš bija 14,91 metru tāls.

Bergs trešo vietu sešu sportistu konkurencē nodrošināja ar trešo mēģinājumu, jo pirmajos divos nebija tālāks par 14 metriem, bet atlikušajos trīs piegājienos savu rezultātu neuzlaboja.

Riodežaneiro Bergs izcīnīja savu ceturto paraolimpisko spēļu medaļu karjerā. Pirms 12 gadiem Atēnās viņš tika pie sudraba lodes grūšanā un bronzas diska mešanā, bet 2008.gadā Pekinā viņš ieguva sudrabu lodes grūšanā.

Tāpat Bergs pērn Dohā kļuva par pasaules vicečempionu lodes grūšanā.

Amatpersonas sveic lodes grūdēju Bergu ar bronzas medaļu Riodežaneiro paraolimpiskajās spēlēs

Latvijas augstākās amatpersonas apsveikušas Latvijas paraolimpieti Edgaru Bergu, kurš pirmdien izcīnīja bronzas medaļu Riodežaneiro paraolimpiskajās spēlēs, iegūstot Latvijai trešo godalgu šajā sporta forumā.

Ar panākumiem sportistu sveic Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš savā tvitera kontā raksta, ka lepojas ar sportista sasniegto.

Savu prieku neslēpj arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), kura norāda, ka paraolimpieši turpina iepriecināt un atnes Latvijai vēl vienu olimpisko medaļu. «No sirds sveicu lodes grūdēju Bergu ar bronzas medaļu,» viņa norāda.

Savu apsveikumu Bergam veltījis arī Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), uzsverot, ka ir patiess iemesls būt lepniem par saviem paraolimpiešiem. «Apsveicu lodes grūdēju Bergu ar izcīnīto bronzu,» paudis Kučinskis.

Vēl pirmdien iejādes sacensībās startēja Rihards Snikus, kuram kopā ar zirgu «King of the Dance» cīņa par medaļām gaidāma ceturtdien. Snikus pirmdien, kad notika cīņa komandu vērtējumā, ieņēma dalītu devīto vietu.

LETA jau ziņoja, ka par Riodežaneiro paraolimpisko spēļu čempioniem iepriekš kļuva titulētais Aigars Apinis, kurš triumfēja diska mešanas sacensībās un izcīnīja savu ceturto zelta medaļu karjerā, kā arī Diāna Dadzīte, kura bija labākā šķēpmešanā, piedevām savā medicīnas grupā laboja pasaules rekordu.

Latviju paraolimpiskajās spēlēs pārstāv vieglatlēti Dadzīte (šķēpmešana un diska mešana), Taiga Kantāne (diska mešana un lodes grūšana), Apinis (diska mešana) un Bergs (lodes grūšana), iejādes sportā startē Snikus, loka šaušanā individuāli un arī jaukto komandu sacensībās piedalās Ieva Melle un Gints Jonasts, paraolimpiskajā airēšanā startē Eduards Pupelis un Žanna Cvečkovska, peldēšanā dalībnieku vidū ir Jānis Plotnieks, bet ratiņpaukošanā viena no galvenajām favorītēm ir Poļina Rožkova.

Riodežaneiro paraolimpiskās spēles norisināsies līdz 18.septembrim.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO