Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) vadītāja Ilze Znotiņa

FOTO: Zane Bitere/LETA

Latvijā būtu jāizstrādā jauns Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likums, šādu viedokli šorīt LTV «Rīta panorāmā» pauda nākamā Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) vadītāja Ilze Znotiņa.

Pēc Znotiņas vārdiem, esošais likums esot piedzīvojis tik daudz labojumu, ka būtu nepieciešams uzrakstīt jaunu. Viņa uzskata, ka pašreizējā redakcijā likums ir diezgan neskaidrs un īsti nav saprotams, kam un kādus pienākumus tas uzliek.

Znotiņa par šo jautājumu jau esot runājusi ar politiķiem un sapratusi, ka šādai viņas iecerei būs politiskais atbalsts.

Jau ir sācies darbs, lai vērtētu nepieciešamību un iespējas mainīt Kontroles dienesta pārraudzību, to noņemot Ģenerālprokuratūrai. Znotiņa uzsvēra, ka arī esošajam modelim būtībā nav pārāk daudz trūkumu, piemēram, nav bažu par dienesta politisku ietekmējamību vai par Ģenerālprokuratūras veikto uzraudzību, tomēr sadarbība starp iesaistītajām pusēm nav īsti laba, tāpēc tikšot mēģināts meklēt labāku kopdarbības veidu. Znotiņa piekrita tēzei, ka problēmas ir no tā, ka katrs saimnieko savā saimniecībā un negrib paskatīties apkārt.

Znotiņa pieļāva, ka līdz šim ir trūcis politiskas vēlmes uzlabot Kontroles dienesta darbu, līdz ar to noplacis arī darba spars pašā dienestā. Dienesta jaunā vadītāja cer, ka viņas vadībā dienestam izdosies «restartēties», un darbinieki viņu atbalstīs šajā procesā.

Topošā dienesta vadītāja uzsvēra, ka tam primāri ir jāapkaro noziedzīgi iegūtu līdzekļu un terorisma finansēšanas riski, nevis tikai jānodarbojas vien ar uzskaiti, kaut arī statistikai arī jābūt. Statistikas apkopošanai Znotiņa iecerējusi ieviest progresīvākus informācijas tehnoloģijās balstītus risinājumus.

Savukārt runājot par rudenī gaidāmo Eiropas Padomes paspārnē strādājošās «Moneyval» ziņojumu par Latviju, Znotiņa atzīmēja, ka nav pamata gaidīt, ka tas būs komplimentārs, tas būšot objektīvs un dienests gatavošoties tur norādīto trūkumu labošanai.

Znotiņa amatā stāsies no 1.jūnija. Pašreizējais dienesta vadītājs Viesturs Burkāns šajā amatā ir kopš 1998.gada un viņa pilnvaru termiņš beidzas šā gada 31.maijā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO