Aleksandrs Zubkovs

FOTO: EPA/LETA

Krievijas Bobsleja federācijas prezidents Aleksandrs Zubkovs iesūdzējis tiesā laikrakstu «Sovetskij sport» par goda, cieņas un profesionālās reputācijas graušanu intervijā ar Siguldas Bobsleja un kamaniņu trases direktoru, kā arī skeletona treneri Daini Dukuru.

19.aprīļa laikrakstā Dukurs intervijā salīdzināja Zubkova darbošanos federācijā ar pedofiliju. 27.aprīlī redakcijai tika nosūtīta sūdzība ar prasību izņemt interviju no mājaslapas un publicēt atspēkojumu mājaslapā un laikrakstā, kā arī iznīcināt nepārdotās avīzes.

Dukurs uzskata, ka Zubkovs nedrīkst saņemt balsstiesības Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) kongresā, jo iepriekš ir saņēmis diskvalifikāciju par dopinga lietošanu.

«Viņš šādā statusā vēl joprojām ir federācijas prezidents. Tas ir tāpat, ja bērnunamu vadītu pedofils,» skarbs intervijā bija Dukurs.

Trešdien Maskavas Ostankinas rajona tiesā tika iesniegta prasība, kurā bez jau agrākām prasībām pieprasīta kompensācija par morālo kaitējumu.

Par nacionālās federācijas prezidentu Zubkovu izvēlēja 2016.gada 2.jūnijā. Marta beigās Zubkovs TASS sacīja, ka vēlas atkārtoti izvirzīt savu kandidatūru vēlēšanās, kam jānotiek līdz 25.augustam.

Kā zināms no Dukura teiktā, viņš ir rūpīgi izlasījis Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) jurista Ričarda Maklārena ziņojumu par Krievijas dopinga skandālu un ir pārliecināts, ka tas negatīvi ietekmēs Starptautisko Bobsleja un skeletona federāciju. «IBSF vadība nespēj paust stingru nostāju, ka tā ir par tīru sportu.»

Dukurs arī atklāja, ka Siguldas bobsleja un skeletona trases vadība vēl domā, vai Krievijas sportisti tiks aicināti uz maksas treniņiem, kas risināsies pirms Pasaules kausa posma. Trases direktors arī uzsvēra, ka viņu šajā ziņā neinteresē nauda. «WADA ir izstrādājusi noteikumus, kuri ir jāievēro. Taču, kamēr tāds cilvēks vadīs Krievijas federāciju, mūsu nostāja nemainīsies.»

Latvijas skeletona pārstāvis norādīja, ka viņam nav nekas pret Krievijas sportistiem, taču vēlreiz uzsvēra, ka nav normāli, ka tāds cilvēks kā Zubkovs ir federācijas vadītājs.

Pagājušā gada novembrī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) anulēja Zubkova un viņa ekipāžu gūtos rezultātus Soču Olimpiādē, jo tika konstatēta manipulācija ar sportistu dopinga analīzēm, tās aizstājot ar «tīrām» provēm. Zubkova gadījumā viņa urīna analīzēs tika konstatēts paaugstināts sāls daudzums, kas neatbilda vesela cilvēka analīzēm, liecinot, ka notikusi manipulācija ar dopinga provēm.

Zubkovs kopā ar vēl teju 40 Krievijas sportistiem, kuri arī tika turēti aizdomās par saistību ar Krievijas dopinga programmu, vērsās Sporta arbitrāžas tiesā (CAS). Tā 28 sportistu apelācijas, tostarp olimpiskā čempiona skeletonā Aleksandra Tretjakova, apmierināja, bet 11 sportistiem diskvalifikāciju atstāja spēkā, tostarp arī Zubkovam.

Tāpat Zubkovs nevarēja kā amatpersona piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, taču viņam tika atcelta mūža diskvalifikācija no dalības Olimpiādē.

Par Soču olimpisko spēļu medaļu pārdalīšanu jālemj IBSF, kas ar lēmuma pieņemšanu nesteidzas.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO