Ēģiptes prezidents Abdelfatahs as Sisi

FOTO: ap/sc

Ēģiptes prezidents Abdelfatahs as Sisi trešdien mudināja Izraēlu un palestīniešus atturēties no tālākiem soļiem, kas var novest pie jauniem palestīniešu upuriem.

Izraēla izpelnījusies plašu starptautisku nosodījumu saistībā ar pirmdienas asiņainajiem notikumiem, kad Izraēlas karavīri Gazas joslā līdzās robežai nogalināja aptuveni 60 palestīniešus, kas tur protestēja pret ASV Izraēlas vēstniecības pārcelšanu uz Jeruzalemi.

«Es ceru, ka šis vēstījums sasniegs mūsu palestīniešu brāļus, lai pašizpausme un protesti šī lēmuma dēļ nenoved viņus līdz soļiem, kuru rezultātā var rasties jauni upuri,» sacīja Sisi.

«No otras puses, es ceru, ka izraēlieši saprot, ka palestīniešu reakcija uz šo jautājumu ir leģitīma, un ka viņi to risina, izrādot ārkārtīgas rūpes par palestīniešu dzīvībām,» viņš piebilda.

Ēģipte uztur komunikāciju ar abām pusēm, «lai šo asinsizliešanu apturētu», sacīja Sisi.

Uzrunājot jauniešu auditoriju valsts televīzijā, prezidents sacīja, ka ir jau iepriekš brīdinājis - ASV vēstniecības pārcelšanai «būs negatīva ietekme uz arābu un musulmaņu sabiedrisko domu».

Gazas joslā protestos līdzās robežai ar Izraēlu septiņu nedēļu laikā nogalināti vairāk nekā 100 palestīniešu, lielākajai daļai dzīvību laupījušas Izraēlas snaiperu lodes.

Arābu ārlietu ministri ceturtdien Kairā sanāks uz ārkārtas tikšanos, lai spriestu par tālākiem soļiem šajā jautājumā.

Pirmdienas sadursmes pie Gazas joslas un Izraēlas robežas, kas laika ziņā sakrita ar ASV vēstniecības atklāšanu Jeruzalemē, bija asiņainākās kopš 2014.gada, kad faktiski norisinājās karš starp Izraēlu un palestīniešu radikālo islāmistu kustību «Hamas», kas kontrolē Gazas joslu.

Sadursmju upuru skaits pārsniedzis 60 cilvēkus, bet to ievainoto skaits, kas cietuši no lodēm un asaru gāzes, saskaņā ar palestīniešu mediķu datiem pārsniedz 2200. Augsta ranga islāmistu kustības «Hamas» amatpersona trešdien atzina, ka 50 no pirmdien sadursmēs pie Gazas joslas robežas ar Izraēlu nogalinātajiem palestīniešiem bijuši «Hamas» locekļi.

Palestīniešu līderi pirmdienas notikumus nosaukuši par slaktiņu, bet izraēliešu lēmums pielietot pret protestētājiem kaujas munīciju izsaucis satraukumu un nosodījumu arī citviet pasaulē.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO