Riharda Vāgnera dzimšanas dienā, otrdien, tunelī pie «Stockmann» dziedāja Egils Siliņš. Šis notikums bija iecerēts kā zibakcija, lai pievērstu sabiedrības un politiķu uzmanību Vāgnera nama liktenim. Uzstāšanos apmeklēja desmitiem cilvēku.

Portāls TVNET novēroja, ka zibakciju apmeklēja desmitiem cilvēku, brīžiem pat bloķējot gājēju plūsmu tunelī. Dziedātāju vairāki cilvēki sveica ar ziediem.

FOTO: TVNET lasītājs

22.maijs ir vācu komponista Vāgnera dzimšanas diena. No 1837.gada līdz 1839.gadam viņš strādāja par diriģentu un vadītāju Rīgas pilsētas vācu teātrī. Kā uzsvēra biedrībā, šī koncertzāle, ko šodien dēvē par Vāgnera namu, komponistam kalpoja par iedvesmas avotu vēlākajai Baireitas festivāla nama būvei. Vāgnera namā ar savu mūziku viesojušās tādas klasiskās mūzikas zvaigznes kā komponisti Hektors Berliozs un Ferencs Lists, kā arī pianiste un komponiste, Roberta Šūmaņa sieva Klāra Šūmane.

Šobrīd 1782.gadā pēc arhitekta Kristofa Hāberlanda projekta celtais nams ir sliktā stāvoklī un jau 12 gadus ir slēgts.

FOTO: TVNET lasītājs

Biedrībā atgādināja, ka pirms trim gadiem kā variants nama renovācijai tika izvirzīts publiskās privātās partnerības modelis, kurā no vienas puses iesaistītos valsts, no otras - privātais partneris, kas tiktu izvēlēts konkursa kārtībā. Taču savu vērtējumu par šo piedāvājumu vēl arvien nav sniedzis Ministru kabinets.

Lai uzsvērtu Vāgnera nama kā svarīgas kultūras telpas nākotni, pērnruden tika rīkota zibakcija «#VāgneRīga», kuras laikā pustūkstotis koristu, dziedot Svētceļnieku dziesmu no operas «Tanheizers», devās simboliskā gājienā no Doma laukuma līdz vēsturiskajai ēkai komponista vārdā nosauktajā Vecrīgas ielā.

Jau vēstīts, ka valdība janvārī nelēma par kritiskā stāvoklī esošā vācu komponista Vāgnera vārdā dēvētā nama, Riharda Vāgnera ielā 4, Rīgā, turpmākajām attīstības iespējām, jo premjers Māris Kučinskis (ZZS) šo jautājumu vēl vēlējās apspriest ar kultūras un finanšu ministru.

FOTO: TVNET lasītājs

Finanšu ministrija (FM) rosināja Vāgnera namu uz 30 gadiem iznomāt privātam partnerim.

Namu apsaimnieko VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ). Nekustamais īpašums sastāv no zemesgabala ar kopējo platību 0,1564 hektāri un četru stāvu būves 4445,7 kvadrātmetru platībā. Pēc nekustamā īpašuma kadastra informācijas sistēmas datiem tā vērtība uz 2017.gada 24.februāri ir noteikta 1 147 143 eiro. VNĪ dati liecina, ka Vāgnera nama pārvaldīšana nes zaudējumus vidēji 40 000 eiro gadā.

Kučinskis pagājušā gada jūnijā izdeva rezolūciju, uzdodot finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS) kopā ar Kultūras ministriju (KM) izveidot darba grupu, iesaistot Centrālās finanšu un līgumu aģentūras un VNĪ pārstāvjus, lai nodrošinātu Vāgnera nama renovācijas iespējas. Atbilstoši KM 2016.gadā veiktajiem aprēķiniem, Vāgnera nama atjaunošanas izmaksas aplēstas 16 536 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), savukārt 2017.gada vasarā tās tika aplēstas 18,8 miljonu eiro apmērā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO