ASV Tieslietu ministrija un Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) pēc ASV prezidenta Donalda Trampa prasības piekrituši veikt izmeklēšanu par to, vai šīs iestādes politisku mērķu dēļ izspiegojušas viņa kampaņu, pirmdien paziņojis Baltais nams.

Vienošanās panākta Trampa tikšanās laikā ar ASV ģenerālprokurora vientieku Rodu Rozensteinu un FIB direktoru Kristoferu Reju, pavēstīja Baltā nama preses sekretāre Sāra Sandersa.

Tieslietu ministrija «ir lūgusi ģenerālinspektoru paplašināt pašreizējo izmeklēšanu, iekļaujot jebkādu nelikumību Federālā izmeklēšans biroja vai Tieslietu ministrijas taktikā attiecībā uz Trampa kampaņu», piebilda Sandersa.

Tramps svētdien paziņoja, ka pieprasīs Tieslietu ministrijai izmeklēt, vai FIB vai ministrija politisku mērķu dēļ «iefiltrējusies vai izspiegojusi» viņa kampaņu pirms prezidenta vēlēšanām.

Izmeklēšanā arī jāizpēta, vai ar šādām prasībām nākuši klajā cilvēki bijušā prezidenta Baraka Obamas administrācijā, tviterī paziņoja Tramps.

Pastāv aizdomas, ka FIB bijis savs aģents Trampa kampaņā, kas ievācis informāciju no Trampa padomniekiem par viņa komandas iespējamajiem sakariem ar Krieviju un Maskavas ietekmi ASV prezidenta vēlēšanās.

Taču vairāki izmeklētāji un avoti valdībā, uz kuriem atsaukušies mediji, apgalvo, ka FIB nav bijis savs informators Trampa kampaņā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams