FOTO: EPA/Scanpix

Lietuvas lielākā opozīcijas partija «Tēvzemes savienība-Lietuvas kristīgie demokrāti» aicinājusi šīs valsts ārlietu ministru Linu Linkeviču apsvērt Lietuvas vēstniecības Izraēlā pārcelšanu no Telavivas uz Jeruzalemi, sekojot ASV paraugam.

Partija arī vērsusies ar šo jautājumu pie Seima ārlietu komitejas vadītāja Juoza Bernatoņa.

«Jeruzaleme ir ebreju valsts vēsturiskā galvaspilsēta, tādēļ diplomātisko pārstāvniecību pārcelšana atjaunotu vēsturisko taisnīgumu. Izraēla ir vienīgā demokrātiskā valsts reģionā un uzticama Rietumvalstu sabiedrotā,» norādījis «Tēvzemes savienības-Lietuvas kristīgo demokrātu» frakcijas deputāts Laurīns Kasčūns.

Cits šīs frakcijas deputāts Daiņus Kreivis paudis viedokli, ka «Jeruzaleme ir Izraēlas galvaspilsēta, tāpat kā Viļņa ir mūsu valsts galvaspilsēta».

Partijai «Tēvzemes savienība-Lietuvas kristīgie demokrāti» ir 31 mandāts Seimā, kurā ir pavisam 141 deputāts.

Jau vēstīts, ka ASV pirmdien atklāja savu vēstniecību Jeruzalemē.

Jeruzalemes statuss ir viens no smagākajiem jautājumiem Izraēlas konfliktā ar palestīniešiem. Kamēr Izraēla Jeruzalemi uzskata par savu galvaspilsētu, palestīnieši vēlas pilsētas austrumdaļu padarīt par savas nākamās valsts galvaspilsētu.

Baltijas valstis, tāpat kā citas Eiropas Savienības valstis un absolūtais vairākums pasaules valstu, par Izraēlas galvaspilsētu atzīst nevis Jeruzalemi, bet Telavivu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO