Lieliski aizvadītā spēle ar zvaigžņoto Kanādas izlasi dos papildu pārliecību pirms otrdien pasaules čempionātā Herningā gaidāmās izšķirošās cīņas ar Dānijas izlasi, uzskata Latvijas izlases aizsargs Kristiāns Rubīns.

Latvijas izlase pirmdien Herningā varonīgā cīņā ar rezultātu 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās Kanādas valstsvienībai.

Šī bija otrā reize vēsturē, kad Latvijas izlase pasaules čempionāta spēlē pret Kanādu ieguva punktu. Pirmā un līdz šim vienīgā reize bija 1997.gadā, kad Latvija, debitējot elites divīzijā, ar kanādiešiem nospēlēja neizšķirti 3:3.

Latvijas izlases labā pamatlaikā vārtus guva Rubīns, kuram tie bija pirmie pasaules čempionātos.

«Tobrīd domāju, ka metīšu pa vārtiem. Veiksmīte bija manā pusē. Roberts Bukarts ļoti labu piespēli iedeva, man vajadzēja tikai trāpīt pa vārtiem. Ripa gan lēkāja, un es vēl skatījos, vai pretinieks taisās metienu bloķēt, tomēr palīdzēja veiksme,» par saviem gūtajiem vārtiem sacīja 20 gadus vecais aizsargs, kuram šis ir debijas pasaules čempionāts.

Latvijas izlase apakšgrupu turnīru noslēgs otrdien ar spēli pret Dāniju, šīs cīņas uzvarētājai nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā. Rubīns norādīja, ka parādītais sniegums pret kanādiešiem Latvijas izlasei dos pārliecību pirms spēles ar mājiniekiem.

«Ieguvām pārliecību par saviem spēkiem, ka varam tikt tālāk un uzvarēt dāņus. Šī spēle mums noteikti dos papildu pārliecību rītdienai.

Jā, šī spēle punktu ziņā varbūt nebija tik svarīga, bet mēs gribējām, mēs cīnījāmies,» uzsvēra Rubīns, kurš šajā mačā laukumā bija 19 minūtes un 12 sekundes. «Rītdien būs vēl viena svarīga spēle, kurai būsim gatavi.»

Tāpat aizsargs norādīja, ka komanda pret kanādiešiem nav iztērējusi visus spēkus. «Tagad jādzer daudz ūdens un viss būs kārtībā,» piebilda Latvijas izlases vārtu guvējs.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs līdz 15.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju.

To vietā nākamajā gadā nāks Lielbritānija, kas labāko grupā atgriezīsies pēc 24 gadu pārtraukuma, un Itālija, kas ieņēma pirmās divas vietas pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO