FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Drošības policijas (DP) vērtējumā līdzīgi kā iepriekšējos gados pastāv riski par 9.maijā plānotajiem Uzvaras dienas publiskajiem pasākumiem, lai gan paaugstinātus riskus var radīt atsevišķu radikāli noskaņotu cilvēku aktivitātes, informēja DP.

DP, tāpat kā katru gadu, arī šogad 9.maijā strādās pastiprinātā režīmā.

Paaugstinātus riskus var radīt atsevišķu radikāli noskaņotu aktīvistu, kas protestē pret pakāpenisko pāreju uz latviešu mācību valodu vispārējās izglītības iestādēs, centieni izmantot publiskos pasākumus par platformu ideju, tajā skaitā radikālas ievirzes, popularizēšanai.

Tāpat nav izslēdzama iespēja, ka atsevišķas provokatīvas darbības var veikt arī personas, kuras iebilst pret publiskajiem pasākumiem, kas veltīti tā dēvētajai Uzvaras dienai. DP vērš uzmanību, ka šādu potenciālu incidentu izraisīšana var tikt izmantota Krievijas interesēs, lai tos attiecīgi fiksētu un izmantotu mūsu valsts diskreditēšanai.

Vienlaikus DP jau iepriekš ir vērsusi uzmanību uz Krievijas informatīvās ietekmes aktivitātēm saistībā ar 9. maiju, proti, Krievijas Aizsardzības ministrijas propagandas televīzijas kanāla «Zvezda» atklāti provokatīvo un tendenciozu sižetu par Latviju.

Tāpat nav izslēdzamas arī citas aktivitātes informatīvajā telpā, kas vērstas uz nepatiesas vai tendenciozi pasniegtas informācijas izplatīšanu par publiskajiem pasākumiem, kas norisināsies Rīgā un citās Latvijas pilsētās 9.maijā. Šo aktivitāšu viens no galvenajiem mērķiem ir diskreditēt Latvijas valsti un maldināt sabiedrību.

Ņemot vērā minēto, DP aicina Latvijas iedzīvotājus būt vērīgiem, kritiski vērtēt dažādus provokatīvus paziņojumus informatīvajā telpā, kā arī 9.maija publisko pasākumu laikā atturēties no iesaistīšanās provokatīvās darbībās.

9.maijs ir datums, kad bijušajā Padomju Savienībā atzīmēja Uzvaras dienu pār nacistisko Vāciju un tradicionāli krievvalodīgo vidū šī diena tiek atzīmēta arī Latvijā.

Ierasts, ka pasākumā Uzvaras parkā piedalās vairāki desmiti tūkstoši cilvēku un tas izpelnās arī lielas sabiedrības daļas kritiku. Ik gadu policija pasākuma apmeklētājiem ir spiesta noformēt arī administratīvā pārkāpuma protokolus par būšanu stiprā alkohola reibumā, urinēšanu publiskā vietā un citiem pārkāpumiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO