ASV prezidents Donalds Tramps un Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns, visticamāk, tiksies nākamajā mēnesī Singapūrā, pirmdien vēsta mediji.

Tramps nedēļas nogalē sacīja, ka panākta vienošanās par tikšanās datumu un vietu, bet detalizētāku informāciju pagaidām nesniedza, vien teica, ka Baltais nams drīzumā nāks klajā ar paziņojumu.

Ķīnas laikraksts «Chosun Ilbo» vēsta, ka tikšanās notiks jūnija vidū. Laikraksts citēja diplomātiskos avotus, kas atsaucās uz Trampa padomnieku nacionālās drošības jautājumos Džonu Boltonu.

«Chosun Ilbo» ziņo, ka pēc Trampa lēmuma vēlāk šomēnes uzņemt vizītē Baltajā namā Dienvoidkorejas prezidentu Munu Džēinu ievērojami palielinājusies iespējamība, ka par Trampa un Kima samita norises vietu tiks izraudzīta Singapūra.

Boltons pagājušajā nedēļā tikās ar savu dienvidkorejiešu kolēģi Čunu Uijonu, lai apspriestu abu tikšanos norises vietas, vēsta mediji.

Arī Dienvidkorejas ziņu aģentūra «Yonhap» nedēļas nogalē vēstīja, ka Singapūra izvirzās par ticamāko Trampa un Kima samita norises vietu.

Tramps iepriekš izteicies, ka samits varētu notikt arī demilitarizētajā zonā starp Dienvidkoreju un Ziemeļkoreju. Kā citas iespējamās tikšanās vietas minētas arī Mongolija un Šveice.

Gatavošanās vēsturē pirmajam ASV un Ziemeļkorejas līderu samitam uzņēmusi apgriezienus pēc Dienvidkorejas prezidenta Muna tikšanās ar Kimu pagājušajā mēnesī. Šajā samitā abu valstu līderi solīja strādāt pie Korejas pussalas atbrīvošanas no kodolieročiem un miera līguma noslēgšanas, lai oficiāli izbeigtu Korejas karu, kas ilga no 1950.gada līdz 1953.gadam.

Ziemeļkoreja arī paziņojusi, ka šomēnes slēgs savu kodolizmēģinājumu poligonu un uzaicinājusi ASV ekspertus apstiprināt slēgšanas faktu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams