FOTO: AFP/SCANPIX

ASV prezidents Donalds Tramps plānoto tikšanos ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu trešdien nodēvēja par «vēsturisku iespēju», vienlaikus uzsverot, ka ir gatavs «ar cieņu atteikties» no tikšanās, ja tai perspektīvā nebūs redzamas sekmes. Drošības apsvērumu dēļ tikšanās varētu notikt kādā neitrālā vietā - vēlams Eiropā, paziņojusi Trampa administrācijas amatpersona.

Ja ASV vēl pirms sanāksmes uzskatīs, ka tai nebūs sekmju, «mums tās nebūs», sacīja Tramps.

ASV prezidents ar šiem spriedumiem nāca klajā Floridas kūrortā Maralago ar Japānas premjerministrs kopīgajā preses konferencē.

Attiecībās ar Ziemeļkoreju veikts «krietns ceļš», pateicoties citām valstīm, īpaši jau Ķīnai, sacīja Tramps.

«Mēs nekad neesam bijuši tādās pozīcijās ar šo režīmu, vai tas būtu tēvs, vectēvs vai dēls,» piebilda Tramps.

Tramps otrdien tviterī norādīja, ka Centrālās izlūkošanas pārvaldes direktora Maika Pompeo tikšanās ar Kimu noritējusi «ļoti gludi», apstiprinot, ka pirms šogad gaidāmā ASV un Ziemeļkorejas samita notiek diplomātiskie sagatavošanās darbi.

Izsakoties par iespējamo Trampa un Kima tikšanās vietu, augsta ranga ASV amatpersona telekanālam NBC trešdien atzina, ka vairākas potenciālās vietas drošības apsvērumu dēļ noraidītas, ieskaitot Phenjanu, Pekinu un Mongoliju.

ASV amatpersonas uzstāj uz neitrālāka samita vietu, vēlams Eiropā, un viena no galvenajām pretendentēm esot Šveice, sacīja amatpersona.

Dienvidkorejā februārī notikušās ziemas olimpiskās spēles iezīmējušas zināma atkušņa sākumu līdz šim izolācijā dzīvojušās Ziemeļkorejas attiecībās ar ārpasauli.

Kims Čenuns nesenās vizītes gaitā Pekinā apliecināja Sji Dziņpinam, ka ir gatavs samitam ar Dienvidkorejas prezidentu Munu Džēinu, kā arī ar ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Dienvidkoreja februārī pēc sarunām ar Kimu Čenunu Phenjanā paziņoja, ka viņš apsvērtu atteikšanos no kodolieročiem apmaiņā pret ASV drošības garantijām.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO