Francija plāno atņemt Sīrijas diktatoram Bašaram al Asadam piešķirto Goda leģiona ordeni, kas ir Francijas augstākais valsts apbalvojums.

Ir uzsākta disciplināra procedūra šī apbalvojuma atņemšanai Asadam, pirmdien paziņoja Francijas prezidenta Emanuela Makrona administrācija.

Francija apsūdz Asadu ķīmisko ieroču lietošanā pret civiliedzīvotājiem Sīrijas pilsoņkarā. Francija līdz ar ASV un Lielbritāniju sestdienas rītā veica gaisa triecienus Sīrijā, atbildot uz ķīmisko uzbrukumu, kas nedēļu pirms tam noticis Dumas pilsētā pie Damaskas.

Asadu ar Goda leģiona ordeni 2001.gadā apbalvoja toreizējais Francijas prezidents Žaks Širaks neilgi pēc tam, kad Asads stājās prezidenta amatā, pārņemot šo amatu no sava mirušā tēva Hafeza al Asada, ziņoja Francijas laikraksts «Le Monde».

Toreiz bija cerības, ka gados jaunā Asada stāšanās prezidenta amatā iesāks politisku pavasari Sīrijā, bet šīs cerības tika sagrautas.

Asada brutāla vēršanās pret protestiem ir izraisījusi pilsoņkaru, kas ilgst vairāk nekā septiņus gadus un prasījis vismaz 400 000 cilvēku dzīvības, liecina ANO dati. Vairāki miljoni cilvēku ir aizbēguši no kara plosītās Sīrijas.

Nacionālo Goda leģiona ordeni 1802.gadā nodibināja imperators Napoleons kā Francijas augstāko apbalvojumu par izciliem nopelniem civilā vai militārā jomā Francijas labā.

Šo ordeni var piešķirt gan Francijas pilsoņiem, gan ārzemniekiem, un to saņēmuši arī vairāki cilvēki no Latvijas.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams