ABLV Bankas ēka

FOTO: VALDA KALNINA / EPA

Pašlikvidācijai nolemtā «ABLV Banka» līdz aprīļa beigām plāno kopumā pārtraukt darba attiecības ar 250 darbiniekiem, tā šodien vēstīja «LNT Dienas ziņas».

«ABLV Banka», kuras aktīva darbība pēc ASV paustajām aizdomām par finanšu noziegumiem un naudas atmazgāšanu faktiski tika apturēta februāra vidū, kopš marta sākuma šķīrās no dažiem desmitiem darbinieku, bet tikai šobrīd notiek visaktīvākā darba attiecību pārtraukšana ar lielu daļu darbinieku.

Bankas pārstāvis Artūrs Eglītis «LNT Dienas ziņām» teica, ka darba attiecības tiek pārtrauktas ar IT, grāmatvedības speciālistiem, risku analītiķiem, administratīvās pārvaldes, produktu attīstības mārketinga darbiniekiem, privātbaņķieriem, to asistentiem.

«Esam nule kā apstiprinājuši bankas jauno struktūru, kas ir daudz vienkāršotāka, lai mēs maksimāli efektīvi varētu pildīt funkcijas pašlikvidācijas procesā, līdz ar to diemžēl mums šobrīd ir jāpārtrauc darba attiecības ar aptuveni 250 darbiniekiem», «LNT Dienas ziņām» teica Eglītis.

Bankā šobrīd darbu turpinās nedaudz vairāk nekā 400 darbinieku, tomēr līdz gada beigām darba attiecības tiks pārtrauktas ar vēl vairākiem desmitiem darbinieku, atlaišanas pabalstos kopumā izmaksājot ap 3 miljoniem eiro. Finanšu iestādē paliks tie, kuri būs nepieciešami bankas pašlikvidācijas procesā. Finanšu un kapitāla tirgus komisija lēmumu par «ABLV Bankas» pašlikvidāciju varētu pieņemt šī mēneša laikā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO