FOTO: publicitātes

No 26. līdz 29. jūlijam Rīgā - Daugavgrīvas cietoksnī jau trešo gadu norisināsies brīvdabas festivāls «Komēta», informē rīkotāji. «Komēta» ir sociāls un kultūras eksperiments, kas aicina praktizēt prāta brīvību, klausoties lekcijās un piedaloties darbnīcās, vērojot laikmetīgā cirka performances un kino, dejojot un baudot mūziku no visas pasaules - trīs dienu garumā, atrodoties uz salas Daugavgrīvas cietoksnī.

Likumsakarīgi, ka šogad par festivāla tēmu izvēlēta līdzdalība, jo festivāla aizsākumi meklējami idejā par ilgtspējīgu un atbildīgu festivālu, kur mēs visi esam dalībnieki, ne tikai viesi un patērētāji. Komētas īstenošana vienmēr balstījusies uz pašorganizācijas un brīvprātīgas līdzdarbošanās principiem, tāpēc šā gada programma vērsīs uzmanību uz mākslas un kultūras procesiem, kas veicina sadarbību, pašorganizāciju un jaunu iniciatīvu veidošanos.

Citviet festivālos ierasto skatuvju vietā, vēsturiskajā Daugavgrīvas cietoksnī tiks izveidoti vairāki, savstarpēji saturiski vienoti ciemati - Pachamama tribe ciemats, turpinot iepriekšējo gadu tradīcijas, pārstāvēs strauji plaukstošo organiski-elektroniskās pasaules mūzikas novirzienu, etniskās un tradicionālās mūzikas elementus apvienojot ar mūsdienīgu, dažādu paveidu elektronisko mūziku gan dejošanai, gan mierīgai baudīšanai. Tajā uzstāsies Latīņamerikas, Eiropas un vietējie mūzikas producenti un dīdžeji. Ciemata muzikālo programmu papildinās tādi seni tautu rituāli, dziednieciskas prakses un citas aktivitātes kā joga, ekstāzes dejas, masāžas, kakao rituāls, acteku tabakas (mapacho) rituāls, Pachamama pagamentos aplis.

Laikmetīgā cirka ciemats apvienosies ar Pachamama Tribe ciematu, iedvesmojoties no festivāla līdzdalības tēmas. Mākslinieki no dažādām pasaules valstīm apmetīsies cietoksnī jau nedēļu pirms festivāla, lai, nojaucot iedomātās robežas starp mākslas žanriem, radītu unikālu, Daugavgrīvas cietokšņa iedvesmotu uzvedumu.

Komētas Akadēmija būs vieta domu eksperimentiem, dzīvām diskusijām un būtisku jautājumu uzdošanai dažādās lekcijās un darbnīcās. Kādas vietējās zināšanas un prasmes tiek aizmirstas globalizācijas laikmetā? Kas notiktu, ja mēs sadarbotos tā vietā, lai domātu tikai par individuāla labuma gūšanu? Kā veidot spēcīgas kustības, kurām ir potenciāls radīt apstākļus, kuros visi dzīvo labāk? Kā izklaidēties atbildīgi? Kā varam stiprināt viens otru, lai iestātos par to, kam mēs ticam? Kā kļūt jutīgākam pret skatījumiem, kuru mums pašiem trūkst?

Aware House būs vieta elektroniskai deju mūzikai. Te varēs pazust tehno mūzikas labirintos visas nakts garumā un dejojot sagaidīt saules starus sejā.

FOTO: Publicitātes

Komētas kino ciematu veidos neatkarīgo mediju mākslinieku apvienība - Liva Collective. Šeit būs iespējams redzēt instalācijas, performances, fotoizstādes, video projekcijas un dažādu mākslinieku sadarbības eksperimentus.

Higgs Boson ciematā uzstāties ir aicināti mākslinieki, kuri pārstāv dažādus mūzikas žanrus un, iespējams, nāk no pavisam atšķirīgām vidēm. Programma būs muzikāla un starpdisciplināra improvizācija un, kā tas pierādījās pagājušajā gadā, šādas līdzdarbošanās rezultāts var būt neprognozējami brīnumains.

Svarīga festivāla daļa ir atbildība par vidi un tās ilgtspējīgu attīstību nākotnē. Festivāla ilgtermiņa mērķi ir atdzīvināt Daugavgrīvas cietoksni kā vietu kultūrai, rosināt publiskas diskusijas par tā nākotnes attīstību un veicināt vietējo kopienu integrāciju un sadarbību, kopīgi veidojot cietokšņa nākotnes vīziju.

Pasākuma infrastruktūra daļēji tiek būvēta no otrreiz pārstrādātiem vai ziedotiem materiāliem, lai skatuves, ekoloģiskās tualetes un dušas var tikt izmantotas citiem pasākumiem. Tiek šķiroti atkritumi, apmeklētāji tiek aicināti ņemt līdzi savus traukus vai izmantot Komētas trauku bibliotēku, lai pēc iespējas samazinātu plastmasas atkritumu radīto piesārņojumu, kā arī tiek nodrošināts bezmaksas dzeramais ūdens.

Festivāla pēdējā diena – svētdienā, kā jau ierasts, visiem interesentiem būs pieejama bez maksas, īpaši aicinot vietējo apkaimju iedzīvotājus kopīgi baudīt mūziku un festivāla atmosfēru, iesaistīties Daugavgrīvas cietokšņa nākotnes veidošanā un izzināt tā vēsturi, apgūt ko jaunu un mainīt priekšstatus, ka kultūras pasākumi ir skatāmi tikai no malas.

Biļetes uz visām festivāla dienām iepriekšpārdošanā - 30 eur

Pērkot vienlaicīgi 5 biļetes uz visām festivāla dienām, 1 biļetes cena - 25 eur

www.bezrindas.lv

Festivāla laikā cietokšņa teritorijā būs paredzēta vieta bezmaksas telšu pilsētiņai.

Festivāls notiek ar VKKF un Rīgas domes IKSD finansiālu atbalstu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO