Šodien Daugavpils novada Vaboles pagastā, Zemessardzes 3.Latgales brigādes mācību poligonā «Meža Mackeviči» militāro mācību «Claymore Soaring» gaitā norisinājās paraugdemonstrējums, kura gaitā tika neitralizēta pretinieka kaujas bāze.

Pretinieka bāzes neitralizāciju, dūmu aizsegā uzbrukuma gaitā veica Zemessardzes 3.Latgales brigādes kaujas atbalsta rotas karavīri sadarbībā ar saviem kolēģiem no Itālijas, kas Latvijā uzturas NATO paplašinātajā kaujas grupā. «Slikto zēnu» lomā šoreiz iejutās kanādiešu un poļu karavīri, kuriem sīvā cīņā tomēr nācās atkāpties.

Zemessardzes 3.Latgales brigādes komandieris pulkvedis Māris Simsons pastāstīja, ka mācību mērķis ir trenēt NATO karavīru no dažādām valstīm kopdarbību, ir jāiepazīst gan procedūras jautājumi, gan ekipējums un taktika, lai nepieciešamības gadījumā mēs būtu spējīgi kopā nekavējoties izpildīt uzdevumu.

No Latvijas puses mācībās piedalījās Zemessardzes 3.Latgales brigādes kaujas atbalsta rota, kas patlaban ir izveides stadijā un kam šīs mācības deva labu pieredzi sadarbībā ar sabiedrotajiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandieris pulkvežleitnants Šons Frenčs pastāstīja, ka trijās nedēļās apmācībās rotācijas kārtībā iesaistījās 250 karavīri, kā arī tika iesaistīta tehnika: kājinieku kaujas mašīnas «LAV6», tanki «PT91», kāpurķēžu kaujas mašīnas «dt206» un citas tehnikas vienības.

Šodien Viesu dienā interesentiem bija iespēja arī iepazīties arī militāro tehniku, ieročiem un ekipējumu.

Militārās mācības «Claymore Soaring» organizēja NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO