FOTO: Ar velo apkārt pasaulei

«Ar velo apkārt pasaulei» ceļotāji Gatis Kreceris un Jānis Šipkovs sasnieguši Meksikas robežu un pavisam drīz nonāks Belizā. Abi turpina ceļu, bet trešo nakti nākas pārlaist šķūnītī, kas ir par maksu.

«Rīt no rīta šķērsosim robežu un būsim Belizā. Tur mūsu SIM nestrādās, tā atkal strādās Gvatemalā. Visā visumā ļoti žēl pamest Meksiku, jo te tiešām ir feini. Pārsteigums par cenām, diezgan dārgi. Antisanitārā krodziņā, kuru PVD nodedzinātu ar ugunsmetējiem, kurā saimniece spārda zaļo papagailīti, cērt ceptas vistas ar mačeti uz piecus gadus nemazgāta dēļa, samaksājām 320 peso = 15 EUR par pusdienām,» par savu braucienu stāsta vīri.

Atgādina, ka jāuzmanās, izmantojot bankomātus.

«Šodien bankomāts neiedeva naudu, ibankās viss izskatās korekti, bet te neko nevar zināt. Bankomāts varot iedot arī viltotu naudu. Vācu tūrists bija gatavs mums aizdot,» viņi teica.

«Ar velo apkārt pasaulei» ceļotāji pirmo reizi brauc pa Rietumu puslodi, konkrēti Centrālameriku. Meksika, Beliza, Gvatemala, Hondurasa, Nikaragva un Kostarika. Tā sakot, cita pasaule. Trīs nedēļu laikā plānots nomīt ap 2300 kilometru.

Pieredzes portfelī ir trīs ceļojumi. Pamati braucienam apkārt pasaulei (daudzgadu projekts) tika iesēti 2015. gada aprīlī, kad no Bauskas pils mūriem puiši devās uz pasaules hokeja čempionātu Prāgā. Toreiz zināšanas par ceļošanu ar velosipēdiem visās jomās bija tuvu nullei. Gadu vēlāk viņi turpināja no Prāgas līdz Parīzei, bet pērn šajā pašā laika posmā minās no Parīzes uz Kasablanku Marokā.

Kopā ceļojot, Gatis un Jānis nobraukuši ap 5500 kilometru un uz divriteņa pavadījuši vairāk par 40 dienām. Daudz vai maz? Tiešas atbildes nebūs, jo katram ir sava mēraukla.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO