ASV prezidents Donalds Tramps trešdien tviterī brīdināja Krieviju gatavoties raķešu triecieniem Sīrijā par valdības spēku veikto uzbrukumu ar ķīmiskajiem ieročiem.

(Papildināta ziņa.)

«Krievija sola notriekt jebkādas un visas raķetes, kas izšautas uz Sīriju. Gatavojies Krievija, jo tās nāks, jaukas, jaunas un gudras! Jums nevajadzētu būt partneriem ar gāzi nogalinošu dzīvnieku, kurš nogalina savu tautu un priecājas par to!» tvītoja Tramps.

ASV prezidents arī norādīja, ka Savienoto Valstu un Krievijas attiecības tagad ir sliktākas nekās jebkad agrāk, tostarp Aukstā kara laikā.

«Tam nav iemesla. Krievijai nepieciešams, lai mēs palīdzam tai ar tās ekonomiku, ko būtu ļoti viegli izdarīt, un mums nepieciešams, lai visas valstis sadarbojas.

Apturēsim bruņošanās sacensības?» tviterī rakstīja Tramps.

Maskava trešdien savukārt paziņoja, ka ASV vajadzētu Sīrijā uzbrukt «teroristiem, nevis leģitīmai valdībai».

«Gudras raķetes būtu jātēmē pret teroristiem, nevis leģitīmo valdību, kas vairākus gadus cīnās ar starptautisko terorismu savā teritorijā,» sociālajā tīklā «Facebook» paziņoja Krievijas Ārlietu ministrijas preses pārstāve Marija Zaharova.

Zaharova arī norādīja, ka ASV plāni uzbrukt Sīrijā varētu būt iegansts, lai iznīcinātu pierādījumus par ķīmisko uzbrukumu.

Krievija apgalvo, ka šis uzbrukums esot provokāciju, lai attaisnotu Rietumu iejaukšanos karadarbībā Sīrijā.

Sīrijas aktīvistu un palīdzības organizācijas «Baltās ķiveres» un UOSSM sestdien paziņoja, ka Sīrijas valdības spēki uzbrukumā nemiernieku kontrolētajai teritorijai Austrumgutā, netālu no Damaskas, izmantojuši ķīmiskos ieročus un Dumas pilsētā dzīvību zaudējuši vairāki desmiti cilvēku.

Sīrijas režīms un Krievija noraida apsūdzības, ka Damaska operācijā pret nemierniekiem Dumā būtu izmantojusi ķīmiskos ieročus.

Sīrijas valdība otrdien uz Dumu izmeklēt apsūdzības par ķīmisko ieroču uzbrukumu uzaicinājusi starptautisko Ķīmisko ieroču aizlieguma organizāciju (OPCW).

OPCW solījusi nosūtīt uz Sīriju ekspertu komandu vistuvākajā laikā.

Tramps pirmdien paziņoja, ka vienas vai divu dienu laikā tiks pieņemti «svarīgi lēmumi» par reakciju uz situāciju Sīrijā.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO