Francijas prezidents Emanuels Makrons. 29.augusts, 2017

FOTO: POOL / REUTERS

Lēmums par to, vai uzbrukt Sīrijas valdības ķīmiskajiem objektiem, tiks paziņots tuvāko dienu laikā, otrdien pavēstīja Francijas prezidents Emanuels Makrons. «Šajā formātā mēs turpināsim apmainīties ar mūsu partneriem ar tehnisko un stratēģisko informāciju, it īpaši ar britiem un amerikāņiem, un nākamajās dienās mēs paziņosim savu lēmumu,» sacīja prezidents.

Jebkura militārā reakcija būs atsevišķs process no diskusijām, kas otrdienas vakarā sākās ANO Drošības padomē, viņš piebilda.

Potenciālie soļi nav domāti, lai kaitētu Sīrijas valdības sabiedrotajiem, kuru vidū ir arī Krievija, skaidroja Makrons.

«Nekādā gadījumā lēmums, kuru mēs pieņemsim, nebūs iecerēts, lai kaitētu režīma sabiedrotajiem vai kādam citam, bet lai uzbruktu režīma ķīmiskajam potenciālam, ja šāds lēmums tiks pieņemts,» sacīja Makrons.

Sīrijas aktīvistu un palīdzības organizācijas «Baltās ķiveres» un UOSSM sestdien paziņoja, ka Sīrijas valdības spēki uzbrukumā nemiernieku kontrolētajai teritorijai Austrumgutā, netālu no Damaskas, izmantojuši ķīmiskos ieročus, un uzbrukumā Dumas pilsētā dzīvību zaudējuši vairāki desmiti cilvēku.

Sīrijas režīms un Krievija noraida apsūdzības, ka Damaska operācijā pret nemierniekiem Dumā būtu izmantojusi ķīmiskos ieročus.

Sīrijas valdība otrdien uz Dumu izmeklēt apsūdzības par ķīmisko ieroču uzbrukumu uzaicinājusi starptautisko Ķīmisko ieroču aizlieguma organizāciju (OPCW).

OPCW solījusi nosūtīt uz Sīriju ekspertu komandu vistuvākajā laikā.

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien paziņoja, ka vienas vai divu dienu laikā tiks pieņemti «svarīgi lēmumi» par reakciju uz situāciju Sīrijā.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO