Reaģējot uz palestīniešu kaujinieku nelegālo Gazas joslas robežas pāriešanu un Izraēlas teritorijas mīnēšanu, izraēliešu iznīcinātāji pirmdien bombardējuši kādu «militāru mērķi» Gazas joslas ziemeļos, paziņojusi armija.

No Gazas joslas pagaidām nav saņemta informācija par cietušajiem vai citu kaitējumu, kas būtu nodarīti uzlidojuma laikā.

Robeža starp Gazas joslu un Izraēlu kļuvusi par fonu palestīniešu masu protestiem, kuros desmit dienu laikā saskaņā ar Gazas joslas Veselības ministrijas publiskoto informāciju dzīvību zaudējuši jau aptuveni 30 palestīnieši.

Izraēlas karavīriem dota atļauja nepieciešamības gadījumā šaut uz protestētājiem ar kaujas munīciju.

Izraēla apgalvo, ka īstas lodes tiek izmantotas, lai novērstu uzbrukumus, centienus sabojāt robežžogu un nelikumīgu iekļūšanu Izraēlas teritorijā.

Palestīnieši savukārt apgalvo, ka šauts ticis uz protestētājiem, kas Izraēlas karavīriem nekādus draudus neesot radījuši.

Izraēla apsūdz palestīniešu kustību «Hamas» mēģinājumos izmantot protestus kā aizsegu, lai uzbruktu Izraēlas robežai.

«Izraēlas aizsardzības spēki ar lielu nopietnību uztver teroristu organizācijas «Hamas» centienus pārvērst drošības žoga perimetru kaujas zonā, mēģinot kaitēt drošības un aizsardzības infrastruktūrai,» paziņojusi Izraēlas armija.

Starptautiskā krimināltiesas prokurore Fatu Bensuda svētdien pavēstīja, ka viņa uzsākusi sākotnējo pārbaudi, lai noskaidrotu, vai ir pietiekams pamats sākt izmeklēšanu par Izraēlas vai «Hamas» pastrādātajiem iespējamajiem noziegumiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO