Valsts prezidentam Raimondam Vējonim «personīgi licies, ka nav īstais brīdis apžēlot 13. janvāra grautiņos notiesāto Ansi Ataolu Bērziņu», tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta panorāma» atzina Vējonis.

Viņš pastāstīja, ka attiecīgajiem dienestiem lūdzis viņam iesniegt visu nepieciešamo informāciju par Bērziņu, un, to izskatot, nonācis pie šāda secinājuma.

Vējonis uzsvēra, ka tiesa bija ņēmusi vērā «daudzus aspektus», neskatoties uz to, ka Bērziņš ir «pretrunīga persona un, tā teikt, anarhists», taču «viņš nerespektēja tiesas lēmumu, uzskatot, ka tiek politiski vajāts».

«Tas, ka Bērziņš nonācis līdz cietumsodam, ir viņa paša roku darbs,» secināja prezidents.

Jau ziņots, ka prezidents Raimonds Vējonis neatsauksies aicinājumam un neapžēlos par 13.janvāra Vecrīgas grautiņos notiesāto Ansi Ataolu Bērziņu.

Vairākas personas, tostarp Saeimas deputāti Ilmārs Latkovskis un Juris Viļums (LRA), jau ir vērsušās pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu apžēlot Bērziņu. Ar šādu lūgumu pie Vējoņa vērsusies arī cilvēktiesību aizstāve Lidija Lasmane, rakstniece Inga Ābele, režisors Viesturs Kairišs, māksliniece Ieva Jurjāne, publicists Arnis Šablovskis un dzejniece Iveta Šimkus. Vēstulē Valsts prezidentam viņi norādījuši, ka, apžēlojot Bēziņu, tiktu pārtrauktas Bērziņa un viņa ģimenes ciešanas nu jau vairāk nekā gada garumā, labots «klajš nesamērīgums starp emocionālu reakciju uz valstī valdošajām nelikumībām un tam sekojošo reālā soda piemērošanu pretēji neviena neatceltajiem divu tiesas instanču spriedumiem, kas abi gluži nepārprotami noraidīja Probācijas dienesta pretenzijas».

Vēstulē lūgts ņemt vērā arī to, ka Bērziņš esot bijis gatavs pildīt trešās instances lēmumu, ja tas atceltu iepriekšējos spriedumus un uzliktu viņam pienākumu apmeklēt Probācijas dienestu, taču aizmuguriskais spriedums viņam šādu iespēju esot liedzis.

«Pēdējā laika notikumi - Bērziņa piekaušana Čehijas cietumā un viņa veselības stāvoklis - liek šādu lēmumu pieņemt tik drīz, cik vien iespējams,» teikts vēstulē, uzsverot, ka ar šādu rīcību Vējonis apliecinātu savu humānismu, līdzcietību un spēju pēc būtības mazināt plaisu, kas Latvijā radusies starp tautu un politisko eliti.

Bērziņa aizstāvis Jānis Mucenieks aģentūrai LETA pastāstīja, ka patlaban Bērziņa interesēs primāri ir iegūt kvalitatīvu veselības aprūpi, tādēļ viņš ir vērsies ar iesniegumu pie Ieslodzījuma vietu pārvaldes, lai tā nodrošinātu Bērziņam magnētisko rezonansi, ultrasonogrāfiju un ortopēda konsultāciju, kas nepieciešama Čehijas cietumā satraumētajam celim.

Tāpat Mucenieks norādīja, ka arī pats Bērziņš tagad ir iesniedzis apžēlošanas lūgumu Valsts prezidenta kancelejā atbilstoši Apžēlošanas likuma 9.pantam.

Jau ziņots, ka 13.martā Čehijas konstitucionālā tiesa noraidīja prasību atcelt lēmumu, ar kuru Bērziņš tika izdots Latvijai, līdz ar to desmit dienu laikā no šī datuma aizturētais bija jāizdod.

Bērziņam par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Tiesa Bērziņam piesprieda arī Valsts probācijas dienesta (VPD) uzraudzību, tomēr viņš to nepildīja, VPD neieradās, kā rezultātā tiesa mainīja savu lēmumu un nosacītu cietumsodu aizstāja jau ar reālu brīvības atņemšanu.

Šajā brīdī Bērziņš izšķīrās pamest Latviju, pēc paša vārdiem, dodoties «politiskajā trimdā». Šādos apstākļos Bērziņš 2016.gada sākumā tika izsludināts starptautiskā meklēšanā, līdz 2017.gada pavasarī viņš tika aizturēts Čehijā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams