Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs ceturtdien Itālijas pilsētā Milānā pārliecinoši izpildīja pasaules čempionāta īso programmu un tajā ierindojās devītajā vietā, nodrošinot iespēju sacensties izvēles programmā.

Par savu priekšnesumu Vasiļjevs nopelnīja 84,25 punktus, kas viņam sākotnēji ļāva būt trešajam, bet pēc viņa startēja vēl astoņi sportisti, sešiem no viņiem pārspējot Latvijas sportista rezultātu.

No sava personīgā rekorda īsajā programmā, kas tika šogad uzstādīts Eiropas čempionātā, Vasiļjevs atpalika 0,86 punktus.

Savu īsās programmas priekšnesumu Vasiļjevs sāka ļoti pārliecinoši, jo viņš sekmīgi izpildīja pirmos lēcienus, kā arī teicami padevās trīsarpus aksela lēciens, ar ko viņam bija problēmas pirms tam šosezon, turklāt turpinājumā Latvijas pārstāvis sekmīgi izpildīja trīskāršo flipu. Kopumā viņš nostartēja bez lielām kļūdām, būdams viens no spilgtākajiem slidotājiem īsajā programmā.

Pateicoties sekmīgajam sniegumam, Vasiļjevs nodrošinājis dalību sestdien gaidāmajā izvēles programmā.

Savukārt līderis pēc īsās programmas ar 101,94 punktiem ir amerikāņu sensācija Neitans Čens, kurš Phjončhanas olimpiskajās spēlēs veica sešus veiksmīgus četrkāršos lēcienus, kas nevienam citam iepriekš nebija izdevies. Otrais ar 100,08 punktiem ir krievs Mihails Koļada, bet viņam ar 96,78 punktiem seko vēl viens ASV pārstāvis Vinsents Žou.

Izvēles programmā iekļuva 24 labākie daiļslidotāji.

Vēl ceturtdien plkst.19.55 tiks aizvadīta izvēles programma pāriem.

Vasiļjevs februārī debitēja olimpiskajās spēlēs, četrgades nozīmīgākajās sacensībās izcīnot 19.vietu.

Viņš šogad izcīnīja augsto ceturto vietu Eiropas čempionātā. Olimpisko ceļazīmi daugavpilietis nopelnīja pērn pasaules čempionātā, kurā ierindojās 14.pozīcijā.

Šosezon Vasiļjevs, kuru trenē slavenais šveicietis Stefans Lambjēls, piedalījās divos Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) «Grand Prix» posmos, Maskavā notikušajā etapā ieņemot astoto vietu, bet pēc tam novembrī Japānas pilsētā Osakā ierindojoties sestajā pozīcijā.

Latvijas daiļslidotāja Angelīna Kučvaļska trešdien īsajā programmā veica neveiksmīgu slidojumu, kurā piedzīvoja kritienu, sacensības noslēdzot pēdējā 37.vietā un netiekot pie iespējas izpildīt izvēles programmu.

Pasaules čempionāts Milānā ilgs līdz svētdienai, bet vairāki pazīstami atlēti pēc Phjončhanas olimpiskajām spēlēm ir atteikuši dalību šajās meistarsacīkstēs, piemēram, pēdējo divu Olimpiāžu čempions Juzuru Hanju no Japānas.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams