Vairāki vadošie Krievijas mediji paziņojuši, ka turpmāk boikotēs Valsts domi, šādi reaģējot uz parlamenta ētikas komisijas atteikumu sodīt seksuālā uzmācībā apsūdzēto parlamenta ārlietu komisijas priekšsēdētāju Leonīdu Slucki.

Vairākas žurnālistes, arī BBC krievu redakcijas līdzstrādniece, liecinājušas, ka Sluckis viņām seksuāli uzmācies, kā arī runājis rupjības.

Tomēr parlamenta ētikas komisija trešdien atzina, ka nav konstatējusi nekādus pārkāpumus 50 gadus vecā Vladimira Žirinovska partijas likumdevēja uzvedībā.

Komisija izteica šaubas par žurnālistu motīviem, norādot, ka apsūdzības sākušas skanēt neilgi pirms prezidenta vēlēšanām.

Krievijā, kur visus lielos televīzijas kanālus kontrolē valsts un tie ietur Kremļa kursu, šāds mediju boikots ir reta parādība.

Mediju holdings RBC trešdien paziņoja, ka tā žurnālisti turpmāk ar Valsts domi nesadarbosies, savukārt izdevniecība «Kommersant» apliecināja, ka savās publikācijās Slucki necitēs.

Boikotam pievienojās liberālais radio «Eho Moskvi», neatkarīgais telekanāls «Doždj» un Ņujorkā bāzētais krievu telekanāls RTVi.

««Eho Moskvi» tagad Valsts domi uzskata par nedrošu darba vietu abu dzimumu žurnālistiem,» ceturtdien norādīja radio galvenais redaktors Aleksejs Venediktovs.

Kremlim draudzīgais tīmekļa medijs «Lenta» paziņoja, ka turpmāk Slucka eksistenci ignorēs un izdzēsīs «par viņu visus materiālus», atskaitot tos, kuros atspoguļotas viņam izvirzītās apsūdzības seksuālā uzmācībā.

Sluckis bauda lielu parlamenta kolēģu atbalstu, arī no partijas līdera Žirinovska puses, kurš par Slucka apsūdzētājām izteicies, ka viņas «rīkojumus saņēmušas no Rietumiem».

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams