Eiropadomes prezidents Donalds Tusks trešdien paziņoja, ka atteicies apsveikt Vladimiru Putinu ar pārvēlēšanu Krievijas prezidenta amatā, zinot par Lielbritānijā Solsberi pilsētā notikušo uzbrukumu ar nervus paralizējošu vielu bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam.

«Pēc uzbrukuma Solsberi man nav noskaņojuma svinēt prezidenta Putina atkārtoto nonākšanu amatā,» preses konferencē atzina Tusks.

Viņš pauda pārliecību, ka līderi saistībā ar Solsberi notikumiem izrādīs solidaritāti Lielbritānijai. Vienlaikus Tusks skubināja uz «praktiskiem secinājumiem par to, ko tas nozīmē Eiropas Savienībai».

«Man ir skaidrs, ka ir jāpastiprina mūsu gatavība nākotnes uzbrukumiem, arī sadarbībā ar NATO,» sacīja Tusks.

«Un mums ir jāpalielina mūsu pretestība hibrīdkara draudu priekšā, arī centieniem graut ticību mūsu demokrātijām ar viltus ziņu palīdzību vai iejaucoties vēlēšanās,» skaidroja Eiropadomes prezidents.

Dienu iepriekš apsveikuma vēstuli Putinam nosūtījis Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers, ar to cita starpā izpelnoties arī britu eiroparlamentāriešu pārmetumus, kas Junkera apsveikumu nodēvēja par šķebinošu.

Maskavas un Londonas attiecības nopietni saasinājušās saistībā ar Lielbritānijas pilsētā Solsberi 4.martā notikušo Skripaļa un viņa meitas Jūlijas saindēšanu ar nervus paralizējošu vielu.

Lielbritānija apsūdz Kremli, ka tas Lielbritānijas teritorijā īstenojis slepkavības mēģinājumu, izmantojot aizliegtus ķīmiskos ieročus.

Lielbritānija šomēnes izraidīja 23 Krievijas diplomātus. Krievija spērusi atbildes soļus, arī izraidot 23 britu diplomātus un apturot Britu padomes darbību Krievijā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams