NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs pirmdien paudis bažas par Lielbritānijā notikušo uzbrukumu bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam un sazinājies ar britu varasiestādēm šajā jautājumā.

«Lielbritānija ir augsti vērtēts sabiedrotais, un šis incidents radījis lielas bažas NATO,» norādīja Stoltenbergs.

«Jebkādas nervus paralizējošas vielas izmantošana ir drausmīga un pilnīgi nepieņemama,» viņš piebilda.

NATO ģenerālsekretārs ar šo paziņojumu nāca klajā pāris stundas pēc tam, kad Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja paziņoja, ka par Skripaļa un viņa meitas saindēšanu «ļoti iespējams» ir atbildīga Krievija.

Pēc Mejas teiktā, Skripaļs un viņa meita saindēti ar Krievijā izstrādātu militāras kategorijas nervus paralizējošu vielu.

Meja devusi Krievijai laiku līdz otrdienas vakaram izskaidrot viņu saindēšanu. Premjere paziņoja, ka Lielbritānija izskatīs Maskavas atbildi, pirms lemt, kā rīkoties tālāk, «taču ja nebūs ticamas atbildes, mēs uzskatīsim, ka šī rīcība ir pielīdzināma nelikumīgai spēka pielietošanai no Krievijas valsts puses pret Apvienoto Karalisti».

Skripaļs, kurš Krievijā 2006.gadā tika notiesāts par spiegošanu britu labā un vēlāk apmainīts, un viņa meita Jūlija 4.martā bez samaņas tika atrasti uz parka soliņa Solsberi. Viņi joprojām atrodas kritiskā stāvoklī slimnīcā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams