Džeza mākslinieku izpildītāju konkursa žūrija ir izvēlējusies 29 jaunos džeza talantus, kuri ir saņēmuši uzaicinājumu uzstāties «Riga Jazz Stage» konkursa koncertā 5. aprīlī Rīgā, «Splendid Palace». Vislielākais dalībnieku skaits ir no Latvijas, to skaitā arī mūsu Eirovīzijas cerība - Laura Rizoto.

Šogad žūrijas izvērtēšanai tika iesūtīts rekordliels pieteikumu skaits, 65 mūziķi no 22 valstīm. Ar katru gadu veidojas arvien sīvāka konkurence, piedalās arvien vairāk valstu un mūziķu. Pēc konkursa nosacījumiem žūrija izvēlējās dalībniekus, kuriem tiek dota iespēja parādīt savu talantu, uzstājoties konkursa koncertā 5. aprīlī Rīgā, «Splendid Palace».

Konkursa koncertā uzstāsies: Camilla Barbillon (Francija), Cansu Nihal Akarsu (Turcija), Dagnis Roziņš (Latvija), Daney Hertje (Vācija), Daniel Casimir (Lielbritānija), Dominyka Mickute (Litetuva), Elīna Viļuma (Latvija), Halil Calgar Serin (Turcija), Jānis Rubiks (Latvija), Jonathan Scott Garner (ASV), Kaisa Maensivu (Somija), Kateryna Vasylieva (Ukraina), Kristina Kovalyova (Krievija), Laura Poldvere (Igaunija), Laura Rizzotto (Latvija), Marie Helmer Morck (Dānija), Marta Giulioni (Itālija), Marta Kloučkova (Čehija), Matteo Bonti (Itālija), Michelangelo Scandroglio (Itālija), Miriam Ast (Vācija), Narmin Mamedli (Azerbaidžāna), Natalja Charetskaja (Lietuva), Nojus Drasutis (Lietuva), Robert Nommann (Igaunija), Rūta Dūduma (Latvija), Toms Lipskis (Latvija), Viktoria Anton (Ukraina).

No Latvijas ir vislielākais dalībnieku skaits.

Rūtas Dūdumas vārds jau ir plaši zināms Latvijas džeza aprindās. Laura Rizzoto ir latviešu/brazīliešu dziedātāja, šobrīd dzīvo un strādā Ņujorkā. Kontrabasists Toms Lipskis ir ieguvis maģistra grādu LVLMA džeza kontrabasa spēlē. Jānis Rubiks ir kontrabasists un basģitārists, kurš šobrīd ir Latvijas Radio bigbenda mūziķis. Elīna Viļuma šobrīd turpina studēt Grācas Mūzikas un teātra universitātē. Vokālists Dagnis Roziņš spēlē saksofonu, taču atzīst, ka dziedāšana viņa dzīvē vienmēr ir bijusi vispatiesākā izpausme, un viņš ir vienīgais vīrietis dāmu konkurencē šajā konkursa kategorijā.

Vistālāko ceļu mēros basists Džonatans Gārners, kurš ir no ASV un šobrīd iegūst maģistra grādu džeza mākslā Ņujorkas Universitātē.

Otrs lielākais dalībnieku skaits ir Itālijai, kura būs pārstāvēta ar četriem konkursantiem, trīs no tiem basa kategorijā un vokāls.

Žūrijā ir mūzikas profesionāļi un eksperti no vairākām valstīm - Lietuvas, Igaunijas, Lielbritānijas, Itālijas, ASV, Turcijas, Ķīnas un Latvijas.

Klausītāji ir laipni aicināti izbaudīt trīs muzikāli dzirkstošus vakarus ar lieliskiem koncertiem, kuri ir pieejami ikvienam džeza mūzikas baudītājam un cienītājam.

Biļetes pieejamas «Biļešu servisa» kasēs un Internetā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO