Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien ASV pilsētā Fortloderdeilā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa piecu zvaigžņu posma mačā par 3. vietu un ieguva bronzas medaļas.

Latvijas duets, kurš turnīrā bija izlikts ar 12. numuru, ar rezultātu 2-0 (21:17, 21:17) pārspēja brazīliešus Pedru Solbergu un Žioržu Vanderleju, kuriem šajā turnīrā piešķirts devītais numurs.

Par izcīnīto 3. vietu Samoilovs/Šmēdiņš nopelnīja 960 reitinga punktus un 20 000 ASV dolāru naudas balvu (aptuveni 16 245 eiro).

Pirmajā setā Samoilovs/Šmēdiņš ātri ieguva vadību, kuru noturēja līdz beigām, savukārt otrajā setā cīņa bija līdzvērtīgāka, nelielā vadībā vairāk esot brazīliešiem.

Tomēr seta otrajā pusē Latvijas duets pārņēma iniciatīvu un svinēja panākumu, pirmo reizi šosezon kāpjot uz goda pjedestāla.

Tikmēr par sacensību uzvarētājiem kļuva mājinieki Fils Dalhauzers un Nikolass Lusena, kuri finālā ar 2-0 (21:12, 21:17) uzvarēja itāļus Paolo Nikolai un Danieli Lupo.

Pirms tam pusfinālā Samoilovs/Šmēdiņš ar 0-2 (14:21, 12:21) piekāpās posma favorītiem amerikāņiem Filam Dalhauzeram un Nikolasam Lusenam, kuriem šajās sacensībās ir pirmais numurs.

Samoilovs/Šmēdiņš sestdien ceturtdaļfinālā ar rezultātu 2-1 (12:21, 21:13, 15:10) pārspēja poļus Bartošu Losjaku un Pjotru Kantoru, kuri turnīrā bija izlikti ar trešo numuru.

Savukārt astotdaļfinālā Latvijas duets ar 2-0 (21:17, 21:16) uzvarēja olimpiskos čempionus Alisonu Čeruti un Brunu Šmitu no Brazīlijas, kuriem bija sestais numurs.

Spoži jauno sezonu sākušie Latvijas pludmales volejbolisti Pļaviņš un Točs piektdien dalību turnīrā noslēdza ar dalītu devīto vietu, piedzīvojot neveiksmi astotdaļfinālā.

Pļaviņš un Točs, kuri turnīrā bija izlikti ar astoto numuru, vispirms piektdien sīvā trīs setu cīņā ar 2-1 (18:21, 21:18, 15:13) uzvarēja šveiciešus Niko Bīleru un Marko Kratigeru, kuriem bija 27.numurs.

Savukārt astotdaļfinālā viņi ar 0-2 (16:21, 16:21) kapitulēja labi zināmajiem poļiem Losjakam un Kantoram, kuriem turnīrā ir augstais trešais numurs.

Abi Latvijas dueti pirms tam Fortloderdeilā apakšgrupu kārtā izcīnīja pa vienai uzvarai divos mačos.

Pēc šīs sezonas sacensību formāta katrs pāris apakšgrupā aizvada divas spēles - vispirms savā starpā tiekas grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedz izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guvušas pa vienai uzvarai, iekļūst izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības jānoslēdz. Šāds sacensību formāts daļā Pasaules kausa posmu tika ieviests pērn.

Jaunizveidotais pāris Pļaviņš un Točs šo gadu sākuši ļoti veiksmīgi. Janvāra pašā sākumā viņi Nīderlandes pilsētā Hāgā triumfēja Pasaules kausa četru zvaigžņu posmā, bet vēl pēc nedēļas Čehijas pilsētā Pelhržimovā izcīnīja bronzu Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) «Masters» kategorijas turnīrā. Turpinājumā viņi devās uz treniņnometni Ēģiptē un pagājušajā nedēļā aizkļuva līdz finālam četru zvaigžņu sacensībās Irānā, titula mačā ciešot neveiksmi.

Tikmēr Samoilovs un Šmēdiņš turnīrus Hāgā un Pelhržimovā noslēdza dalītā devītajā vietā.

Pasaules kausa kalendārā nozīmīgākajām sacensībām - pasaules čempionātam, «Major» posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram - ir piecas zvaigznes. Kādreizējiem «Grand Slam» posmiem ir četras zvaigznes, kamēr zemāka līmeņa turnīriem - no vienas līdz trim zvaigznēm.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams