Krievija uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm nosūtījusi valsts administrācijas aparāta īpaši atlasītas līdzjutēju grupas, kurām par savas valsts olimpiešu atbalstīšanu ticis maksāts, vēsta portāls «tayga.info».

Phjončhanā startēja Olimpiskie sportisti no Krievijas, jo Krievijas Olimpiskā komiteja 5.decembrī par valsts izveidotu un uzturētu dopinga sistēmu tika diskvalificēta, šo sodu Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK) atceļot vien ceturtdien. Līdz ar to krievu atlēti Dienvidkorejā startēja zem neitrāla karoga, Phjončhanā izcīnot divas zelta, sešas sudraba un deviņas bronzas medaļas.

Tagad noskaidrojies, ka Krievija savu sportistu atbalstam uz Phjončhanu sūtījusi īpaši atlasītas līdzjutēju grupas, kurām tika izvirzīti strikti noteikumi kā uzvesties olimpisko sacensību laikā, lai televīzijas auditorijai radītu «pareizo iespaidu».

«Viņi (līdzjutēji) uz Dienvidkoreju devās kā uz darbu. Līdzjutējiem tika noteikts uzvedības reglaments. Sacensību laikā viņiem vajadzēja aktīvi atbalstīt sportistus, interesēties par notiekošo. Piemēram, bija aizliegts skatīties telefonā, lai televīzijas kameras nejauši nenofilmētu, ka krievu līdzjutējiem ir garlaicīgi un nav interesanti.

Šiem līdzjutējiem tika izsniegtas biļetes sacensību arēnu centrālajos sektoros, lai viņi biežāk iekļūtu TV kameru redzeslokā, visiem rādot, kā viņi atbalsta savus sportistus,» portālam norādījis vārdā nenosaukts informācijas avots, kurš atklājis, ka par trim nedēļām Dienvidkorejā katrs no šādiem līdzjutējiem saņēmis arī pa 100 000 rubļu (1445 eiro) lielu atalgojumu.

Tiek norādīts, ka daudzi «līdzjutēji» tika izvēlēti no jauniešu aktīvistu grupām, kuras saistītas ar valsts vai reģionālajām administrācijām. Tā, piemēram, Sanktpēterburgā tikusi izveidota 300 cilvēku liela līdzjutēju grupa. Izraudzītajiem tika apmaksāts ceļš un uzturēšanās Dienvidkorejā, izmaksas sedzot sabiedriskajām organizācijām.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams