Kādreizējā Baltā nama praktikante Monika Levinska izteikusies, ka intīmais sakars ar Bilu Klintonu esot bijusi «rupja varas izmantošana» no toreizējā ASV prezidenta puses, vēsta raidorganizācija BBC.

44 gadus vecā Levinska rakstā žurnālam «Vanity Fair» atkārto iepriekš teikto, ka attiecībās esot bijusi piekrišana no abām pusēm - gan Klintona, gan viņas pašas. Taču Levinska norāda uz «lielajām stāvokļa atšķirībām» starp abiem iesaistītajiem.

Levinska atzīst, ka dēkas laikā viņa neesot līdz galam apzinājusies šādas rīcības sekas. Viņa joprojām nožēlojot sakaru, kas nāca gaismā 1998.gadā.

«Kā vārdnīca raksturo piekrišanu? Tas nozīmē dot atļauju, lai kaut kas varētu notikt,» raksta Levinska. «Taču kas šajā gadījumā bija «kaut kas», ņemot vērā varas dinamiku, viņa amatu un manu vecumu? Viņš bija mans priekšnieks. Viņš bija varenākais cilvēks pasaulē. Viņš bija 27 gadus vecāks par mani - viņam bija pietiekami daudz dzīves pieredzes, lai zinātu labāk.»

Levinska tolaik bija 22 gadus veca.

Levinska sabiedrības uzmanības lokā atgriezās tikai 2014.gadā. Viņa publiski komentējusi tādus jautājumus kā agresija internetā, par kuras upuri viņa kļuva.

Savā jaunākajā esejā Levinska apcer kustību «#MeToo», kas aizsākās ar Holivudas producenta Hārvija Vainstīna skandālu. Vairāki desmiti aktrišu viņu apsūdzējušas seksuālā uzmācībā, vajāšanā un nepiedienīgā uzvedībā, izmantojot savu stāvokli kā vienam no pašiem varenākajiem filmu producentiem pasaulē.

«Ir cilvēki, kuri neuzskata, ka manai Baltā nama pieredzei ir vieta šajā kustībā, jo tas, kas notika manā un Bila Klintona starpā, nebija seksuāls uzbrukums, lai gan tagad mēs zinām, ka tā bija rupja varas izmantošana,» uzsver Levinska.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams