Ledus biezums Gaujā pie Carnikavas ir desmit centimetru, Daugavā pie Daugavpils tas sasniedz 20, Lielupē pie Kalnciema - 25 centimetrus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mērījumi.

Daugavas augštecē (Krievijā) ledus biezums vietām palielinājies līdz 30 centimetriem. Daugavu gandrīz visā tās garumā klāj ledus sega, daudzviet ar izskalojumiem vai torosiem, kā arī daudzviet ir ledus sablīvējumi, zem ledus - vižņi.

Pēdējo piecu dienu laikā ledus biezums Latvijas upēs palielinājies vidēji par desmit centimetriem, tomēr tā biezums ir nevienmērīgs, tāpēc kāpt uz ledus joprojām ir bīstami.

Ledus ir aptuveni uz pusi plānāks par normu.

Atsevišķos upju posmos aizvien nav izveidojusies ledus sega visā upes platumā. Ūdens līmenis upēs nedaudz svārstās.

Tuvākajās dienās ledus sega kļūs biezāka, straujākajos upju posmos turpināsies vižņu veidošanās un iešana. Ūdens līmenis pārsvarā pazemināsies, bet posmos ar intensīvu ledus veidošanos un vižņu krāšanos iespējamas straujas ūdens līmeņa svārstības, prognozē hidrologi.

Jau ziņots, ka saskaņā ar pagājušajā nedēļā veiktajiem mērījumiem Daugavā pie Jēkabpils tilta ir divus trīs metrus biezs vižņu slānis, ko sedz aptuveni 20 centimetru bieza ledus sega. Līdz ar to pavasarī gaidāms liels plūdu risks. Plūdi iespējami arī vietām citviet - gan Daugavas krastos, gan pie Lielupes, tajā skaitā Jelgavā, gan citu upju tuvumā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams