Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), pārbaudot dienesta rīcībā esošo informāciju un veicot kontrolpirkumu, kādā Grobiņas namā atklājis nelegālu gaļas produktu ražotni, informēja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Viņa pastāstīja, ka par to, ka gaļas produkti ražoti tirgošanai, nevis pašpatēriņam, liecina ne tikai pirkuma fakts, bet arī samērā labais pagrīdes ražotnes aprīkojums - gaļas sadales galdi, gaļas maļamā un desu pildīšanas ierīce, konservu kārbu aizvākojamā ierīce un vairāki autoklāvi, garšvielu un piedevu daudzums. Savukārt aukstuma kamerā inspektori konstatēja konservus un kūpinātas desas.

«Kontrolpirkuma laikā persona apgalvoja, ka tirgo meža cūku gaļas konservus, lai gan izrādījās, ka konservi ražoti no mājas cūku gaļas. Tas nozīmē, ka produkts, kas ražots no lētākas izejvielas, tirgots par dārgāku cenu un, iespējams, ne viens vien šī rūpala klients šādā veidā ticis maldināts,» pastāstīja VD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja.

Viņa arī piebilda, ka nelegālā rūpala īpašnieks savu darbību nav reģistrējis PVD un par šo faktu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.

«PVD atgādina - izvēloties iegādāties pārtikas produktus no PVD nereģistrētiem ražotājiem vai personām, jūs apdraudat savu un savu tuvinieku veselību. Šādi nelegālie rūpali netiek uzraudzīti, tādēļ patērētāji nevar būt droši ne par izejvielu izcelsmi, ne apstākļiem, kādos produkti ražoti,» uzsvēra PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja.

Viņa arī atgādināja, ka nelegālas darbības ar nezināmas izcelsmes cūkgaļu var veicināt Āfrikas cūku mēra izplatību, kā arī saslimšanu ar trihinelozi. Pirms dažiem gadiem jau valstī tika reģistrēti vairāki trihinelozes gadījumi, kas tiešākajā veidā bija saistīti ar nepareizi apstrādātu gaļu. Saslimšanai ar trihinelozi var būt arī letālas sekas, tā ir parazitāra infekcijas slimība, ar ko iespējams inficēties, lietojot uzturā nepietiekami termiski apstrādātu vai svaigu cūkas vai medījuma gaļu, kas inficēta ar «Trichinella» dzimtas parazītiska tārpa kāpuriem.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams