Patlaban vienīgais rīks liegt Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam ieņemt amatu ir viņam noteiktais drošības līdzeklis, šodien pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem norādīja premjers Māris Kučinskis (ZZS).

Vaicāts par Rimšēviča lēmumu nepamest centrālās bankas vadītāja amatu, Kučinskis atzina, ka viņam ir noteikts drošības līdzeklis, kas liedz ieņemt Latvijas Bankas prezidenta amatu.

«Tas ir pietiekams, jo citu instrumentu nav. Turklāt tādējādi netiks apdraudēta izmeklēšanas gaita,» piebilda Kučinskis.

Savukārt finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) žurnālistiem pauda, ka ir saprotama Rimšēviča vēlme sevi aizstāvēt, tomēr Latvijas finanšu sistēmas reputācijas dēļ viņam uz lietas izmeklēšanas laiku amats būtu jāpamet.

Kā ziņots, Rimšēvičs nolēmis neatkāpties no amata. «Es saprotu, ka situācija ir ārkārtīgi sarežģīta, iespējams, sarežģītākā manā mūžā. Es sajūtu milzīgu atbalstu no cilvēkiem, milzīgu atbalstu no cilvēkiem, kurus es nepazītu, no maniem draugiem, no manas ģimenes. Šobrīd es esmu pieņēmis lēmumu, ka es neatkāpšos, jo es neesmu vainīgs. Manu apmelotāju un nomelnotāju mērķis ir, lai es atkāptos, lai es nevarētu sevi aizstāvēt,» otrdien preses konferencē teica Rimšēvičs.

Viņš arī atzina, ka viņu baida tas, ka tiesvedība varētu vilkties gadiem, un nebūs iesējas saņemt pilnvērtīgu, ātru un taisnīgu tiesu. «Es esmu cilvēks, kurš ir stāvējis klāt daudzās Latvijai svarīgās lietās, daudzos svarīgos attīstības un vēstures mirkļos, un es uzskatu, ka mana palīdzība, Latvijas valstij tiesājoties pret [»Norvik bankas» īpašnieku Grigoriju] Guseļņikovu [..] varētu ļoti noderēt. Mana atkāpšanās ļautu tādiem cilvēkiem kā Guseļņikovs triumfēt,» sacīja Rimšēvičs.

Ar aicinājumu Rimšēvičam atkāpties no amata pēc viņa aizturēšanas klajā nāca virkne politiķu.

Latvijas Bankas prezidenta amatā Rimšēvičs tika iecelts 2001.gada 20.decembrī, bet 2007.gadā un 2013.gadā Saeima viņu atkārtoti ievēlēja Latvijas Bankas prezidenta amatā uz sešiem gadiem. Viņam 2019.gada nogalē beigsies trešais pilnvaru termiņš. Rimšēvičs iepriekš izteicies, ka neplāno kandidēt uz nākamo pilnvaru termiņu šajā amatā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams