Latvijas bobslejistiem Oskaram Melbārdim un Jānim Strengam otrdien svinīgā ceremonijā tika pasniegtas Phjončhanas olimpiskajās spēlēs nopelnītās bronzas godalgas.

Medaļas un piemiņas zīmes pasniedza Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) prezidents Ivo Feriāni, kā arī federācijas ģenerālsekretāre Heike Gresvanga.

Bobsleja divnieku sacensībās, kas notika svētdien un pirmdien, par olimpiskajiem čempioniem kļuva Vācijas pilota Frančesko Frīdriha un kanādieša Džastina Kripsa divnieki, kuri četru braucienu summā uzrādīja identisku laiku. Frīdriha kamanas iestūma Torstens Margiss, kamēr Kripsa ekipāžas stūmējs bija Aleksandrs Kopačs.

Visi četri zeltu ieguvušie bobslejisti uz goda pjedestāla kāpa, sadevušies rokās. Pēc medaļu pasniegšanas vispirms nospēlēja Vācijas himnu, bet tai sekoja Kanādas himna.

Melbārdis un Strenga aizvadītajās sacensībās četru braucienu summā čempioniem piekāpās par nieka piecām sekundes simtdaļām. Latvieši uzvarēja divos no braucieniem, tomēr viņus iegāza otrais brauciens, kurā pēc kļūdas trases augšdaļā tika uzrādīts vien desmitais rezultāts.

Kopš neatkarības atgūšanas Latvijas sportisti Ziemas olimpiskajās spēlēs tagad izcīnījuši trīs sudraba un četras bronzas medaļas. Visas godalgas iegūtas ledus trašu sacensībās.

Melbārdis un Strenga kopā ar Arvi Vilkasti un Daumantu Dreiškenu pirms četriem gadiem Sočos guva olimpiskās sudraba medaļas četrinieku sacensībās.

Melbārdis pagājušajā nedēļā atzīmēja savu 30. dzimšanas dienu, bet Strenga 5. februārī nosvinēja 32 gadu jubileju.

Zīmīgi, ka visos sešos treniņbraucienos pirms divnieku sacensībām Melbārža kamanas iestūma Dreiškens, bet pēdējā brīdī treneris Sandis Prūsis pieņēma lēmumu viņu aizstāt ar Strengu.

Sestdien un svētdien Phjonjčhanas olimpiskajās spēlēs tiks dalītas medaļas bobsleja četrinieku sacensībās.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE FOTO
Saturs drīz būs pieejams