FOTO: EPA/Scanpix

Beļģu pilots Tjerī Nevils no «Hyundai» komandas svētdien triumfēja pasaules rallija čempionāta (WRC) sezonas otrajā posmā, kas norisinājās sniegotajā Zviedrijā, kļūstot par kopvērtējuma līderi.

Ceturtdien pirmajā ātrumposmā uzvarēja igaunis Ots Tenaks no «Toyota» komandas un piektdien viņam bija viens no pirmajiem starta numuriem. Kaut arī otrajā «dopā» labākais bija igaunis, turpinājumā viņam nācās saskarties ar svaigu sniegu un tā tīrīšanu no ceļa pārējiem sportistiem, tāpēc pēc piektā ātrumposma viņš jau bija vairs tikai devītais.

Tobrīd vadību jau bija pārņēmis Nevils, kurš to noturēja līdz sacensību beigām.

Uzvarētājam 8,5 sekundes piekāpās īrs Kreigs Brīns («Citroen»), kurš tika pie labākā sasnieguma karjerā. Savukārt trešais noslēgumā bija Norvēģijas braucējs Andrēass Mikelsens no «Hyundai» komandas.

Tenaks noslēgumā zaudēja gandrīz četras minūtes un ierindojās devītajā vietā, bet vien ar 11.pozīciju samierinājās franču zvaigzne Sebastjans Ožjē, kurš šosezon brauc «M-Sport» vienībā.

Pēdējā ātrumposmā, kurā iespējams tikt pie papildus kopvērtējuma punktiem, uzvarēja «Toyota» somu braucējs Esapeku Lapi, kuram sekoja Ožjē, Mikelsens, Nevils un Tenaks.

Šajā etapā Ožjē tīšām nokavēja savu starta laiku un izbrauca pēc visām WRC mašīnām, kad ceļš jau bija notīrīts. Francūzis saņēma vairāku minūšu sodu, bet kopvērtējumā tas viņam neko nemainīja.

FOTO: EPA/Scanpix

Kā vēstīts, WC sezona pirms mēneša sākās Montekarlo, uzvaru gūstot Ožjē un otrajam paliekot Tenakam.

Kopvērtējumā pēc diviem no 13 etapiem Nevilam ir 41 punkts, ar 30 punktiem seko Ožjē, pa 23 punktiem tagad ir svētdien septīto vietu guvušajam «Toyota» pārstāvim Jari Mati Latvalam no Somijas un viņa tautietim Lapi, kamēr pa 21 punktam savākuši Tenaks un Mikelsens.

Kā zināms, Zviedrijas rallijā bija plānojusi piedalīties arī Latvijas rallija sportistu Ralfa Sirmača un Artūra Šimina ekipāža, tomēr tā nespēja savākt vajadzīgo finansējumu.

Sirmacis ar Šiminu bija plānojuši šogad aizvadīt pilnu junioru čempionāta jeb JWRC kalendāru, kurā būs pieci etapi.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE FOTO